Met 609 verwijderde fietsen is de opruimactie die eind augustus startte in een deel van de binnenstad van Utrecht nu al een succes. Met het verwijderen van weesfietsen in de binnenstad komen er meer parkeerplekken vrij voor fietsers. Vandaag start de gemeente met het labelen van fietsen in het stationsgebied en morgen met de opruimactie in het tweede deel van de binnenstad.
In Wijk C, Breedstraat, Plompetorengracht, Lange Elisabethstraat, Mariaplaats en Springweg en de omliggende straten zijn in de afgelopen maanden al 609 weesfietsen verwijderd. Morgen start de gemeente met het verwijderen van de weesfietsen in het gebied Nobelstraat, Neude, Janskerkhof, Domplein, Lange Nieuwstraat, Nieuwegracht en de omliggende straten. Daar staan nu nog veel fietsen met een blauw label die komende week worden opgehaald. Daarmee maakt de gemeente weer ruimte vrij voor fietsers om hun fiets te kunnen stallen. Verwijderde fietsen zijn nog twee weken op te halen bij het gemeentelijk fietsendepot op Kanaalweg 50.
Tegelijkertijd start de gemeente vandaag voor de vijfde keer met een weesfietsactie in het stationsgebied. Alle fietsen in het oostelijk deel van het gebied worden komende week voorzien van een blauw label. Fietsen die na 28 dagen nog steeds een label hebben worden weggehaald. Sinds 2009 zijn er in het stationsgebied al ruim 4500 weesfietsen verwijderd. Meer informatie over deze actie is te vinden op de website www.utrecht.nl/fietsweg.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.