Ledig Erf krijgt nieuw stadsplein | De Utrechtse Internet Courant Ledig Erf krijgt nieuw stadsplein | De Utrechtse Internet Courant

Ledig Erf krijgt nieuw stadsplein

Ledig Erf krijgt nieuw stadsplein

De gemeente Utrecht start eind augustus-begin september 2012 met de inrichting van de openbare ruimte bij de nieuwbouw aan het Ledig Erf en de Gansstraat. Voor de nieuwbouw komt een plein dat qua uitstraling zal aansluiten bij de sfeer van de historische binnenstad. De herinrichtingswerkzaamheden nemen ongeveer 6 weken in beslag. Kort na de ingebruikname wordt ook de nieuwbouw vanaf oktober opgeleverd.

Zowel het plein op het Ledig Erf als de Gansstraat, ter hoogte van de nieuwbouw, krijgen een nieuwe bestrating van roodbruine klinkers. De rijbaan op het plein, het verlengde van de Gansstraat, wordt in een afwijkend patroon bestraat. Auto kunnen de rest van het plein niet op, maar kunnen wel (weer) gebruik weer maken van het rondje Albatrosstraat-Gansstraat-Oosterkade-Pelikaanstraat. Dit wordt geheel éénrichtingsverkeer. Het plein zelf wordt het domein van voetgangers en biedt ruimte om te verblijven met één of meerdere zitelementen. Of er op het plein een terras komt hangt af van de terrasvergunningaanvraag en de toetsing aan het terrasreglement.

De looproute vanaf de Oosterkade komt gelijkvloers met het plein, ten behoeve van voetgangers van en naar het toekomstige station Vaartserijn. De Gansstraat krijgt een rijbaan van gebakken klinkers in een lichtere bruine kleur. De trottoirs worden met betontegels bestraat. Zo wordt ruimtelijk een overgang gemaakt naar de rest van de wijk. De Gansstraat wordt na de herinrichting weer opengesteld voor verkeer. Fietsers kunnen in twee richtingen gebruik maken van de Gansstraat. Fietsen kunnen gestald worden in de Gansstraat. Hier worden klemmen geplaatst. Het fietspad langs het plein wordt, als onderdeel van de hoofdfietsroute naar De Uithof, vanaf de brug tussen de Ooster- en Westerkade vernieuwd tot aan de Krommerijn. De betontegels worden vervangen door roodbruin asfalt. Bij de fietsoversteek op het Ledig Erf richting de Tolsteegbarrière wordt de opstelruimte voor fietsen vergroot zodat oversteken makkelijker is.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).