Ontwerp Uithoflijn stap dichterbij | De Utrechtse Internet Courant Ontwerp Uithoflijn stap dichterbij | De Utrechtse Internet Courant

Ontwerp Uithoflijn stap dichterbij

Ontwerp Uithoflijn stap dichterbij

Na een uitvoerig onderzoek ligt er sinds gisteren een ontwerp voor de trambaan richting Uithof. Bestuur Regio Utrecht (BRU) en de gemeente Utrecht hebben overeenstemming bereikt over ontwerpoplossingen voor de inpassing van de Uithoflijn, met name in het Stationsgebied. Daarmee is een noodzakelijke stap gezet richting de voorbereiding van het Uitvoeringsbesluit Uithoflijn door het Algemeen Bestuur BRU in het voorjaar 2012.

Er ligt nu een ontwerp voor de trambaan dat maakbaar is binnen de gestelde financiële kaders. De oplossingen garanderen bovendien de voortgang van projecten binnen het Stationsgebied. In juni nam BRU al een principebesluit voor de ‘vertramming’ van de Uithoflijn, maar er bleken nog resterende vragen te zijn over de inpassing van de baan. De passage onder de nieuwe Bibliotheek++ en de inpassing in de Openbaar Vervoer Terminal waren daarvan de meest in het oog springende. Gebleken is dat het mogelijk is om met volledige handhaving van het vastgoedprogramma beide projecten technisch in te passen. De oplossingen worden nu verwerkt in het ontwerp dat begin 2012 gereed is. Dan is ook het Financieel Plan en de bestuursovereenkomst tussen BRU en gemeente afgerond. Voor de aanleg van de Uithoflijn is 321 miljoen euro nodig. Daarmee wordt aan alle gestelde voorwaarden voldaan, zodat naar verwachting het Algemeen Bestuur BRU voorjaar 2012 een definitief besluit kan nemen over de aanleg van de verbinding tussen Utrecht CS en De Uithof als tramlijn.

Doordat BRU en gemeente Utrecht gezamenlijk onverminderd voortgaan met de overige voorbereidende werkzaamheden, zullen reizigers als gepland begin 2018 met de tram naar De Uithof kunnen reizen.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).