Resultaten tevredenheidsenquête Utrechtse opleidingen bekend | De Utrechtse Internet Courant Resultaten tevredenheidsenquête Utrechtse opleidingen bekend | De Utrechtse Internet Courant

Resultaten tevredenheidsenquête Utrechtse opleidingen bekend

Resultaten tevredenheidsenquête Utrechtse opleidingen bekend
De resultaten van de Nationale Studenten Enquête (NSE) zijn bekend gemaakt. Utrechtse studenten lijken aardig tevreden met hun opleiding en onderwijsinstelling. Toch staan zowel de Universiteit Utrecht als de Hogeschool Utrecht niet in de bovenste regionen van de ranglijst.

De resultaten van de Nationale Studenten Enquête (NSE) zijn bekend gemaakt. Utrechtse studenten lijken aardig tevreden met hun opleiding en onderwijsinstelling. Toch staan zowel de Universiteit Utrecht als de Hogeschool Utrecht niet in de bovenste regionen van de ranglijst.

De NSE is een grootschalige landelijk onderzoek waarin jaarlijks bijna alle studenten in het hoger onderwijs worden uitgenodigd om hun mening te geven over hun opleiding. Bijna 40 procent van de studenten heeft meegewerkt. De cijfers zijn per opleiding te bekijken, de Volkskrant heeft ze ook omgezet per onderwijsinstelling.

De Universiteit Utrecht (UU) heeft met het rapportcijfer 4,22 plek 11 gekregen op de lijst van 16 Nederlandse Universiteiten. De maximale score is een 5. Het tevredenheidscijfer onder studenten van de Hogeschool Utrecht (HU) ligt lager, een 3,86. Daarmee staat de HU op plek 30 van de 34 hoger beroepsonderwijs instellingen.

De Hogeschool voor de Kunsten Utrecht heeft een tevredenheidscijfer van een 4,11 en staat daarmee op plek 15. De particuliere hogeschool TIO in Utrecht scoort beter, met een tevredenheidscijfer van een 4,4 en staan daarmee op plek 6.

De universiteit met de meest tevreden studenten staat in Wageningen met een 4,44 als cijfer, de Pedagogische Hogeschool De Kempel scoort met een 4,75 het beste onder de hogescholen.

Utrechtse opleidingen

Studenten van de master Educational Sciences: Learning in Interaction van de UU zijn de meest tevreden studenten van de stad. Op plek twee staat de bachelor van de UU Keltische Talen en Cultuur. De master Project management is de hoogste genoteerde HU opleiding. De bachelor Hotel- en Eventmanagement van de Hogeschool TIO in Utrecht is de hoogst genoteerde HBO-bachelor in de stad.

Alle opleidingen en de cijfers zijn hier te bekijken.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).