Studenten en schoonmakers bezetten Universiteit Utrecht | De Utrechtse Internet Courant Studenten en schoonmakers bezetten Universiteit Utrecht | De Utrechtse Internet Courant

Studenten en schoonmakers bezetten Universiteit Utrecht

Studenten en schoonmakers bezetten Universiteit Utrecht

Enkele tientallen studenten hebben gistermorgen samen met meer dan tweeduizend stakende schoonmakers de centrale hal en enkele lokalen van het Martinus Ruppertgebouw van de Universiteit Utrecht (UU) aan de Leuvenlaan bezet. De studenten en schoonmakers voeren hiermee actie tegen slechte arbeidsomstandigheden en de bezuinigingen in het onderwijs. 

Sander van Kritische Studenten Utrecht (KSU) licht toe waarom de studenten aan deze actie meedoen: ‘Met deze gezamenlijke actie laten we zien dat we alleen door de handen ineen te slaan deze maatschappijbrede bezuinigingen en erbarmelijke arbeidsomstandigheden terug kunnen draaien.’ Studenten en schoonmakers roepen de UU op om als grote opdrachtgever in de schoonmaak het protocol Goede Marktwerking of Gouden Standaard van de FNV te tekenen. Daarnaast worden docenten, studenten, en medewerkers gevraagd om de schoonmakersactie te steunen via een petitie. Doordat de overheid per student steeds minder in onderwijs investeert zijn zowel studenten, docenten en werknemers als schoonmakers de dupe. Vóór aanbesteding van de schoonmaak in het onderwijs waren schoonmakers gerespecteerde vaste medewerkers. Inmiddels zijn zij onzichtbare externe krachten geworden die steeds meer werk moeten doen in steeds minder tijd en tegen een steeds lager loon. Bij studenten spitsen de overheidsmaatregelen zich toe op de langstudeerboete, afschaffing van de basisbeurs voor de Masterfase en inkorting van het studenten reisrecht.

Het is nog niet bekend hoe lang de bezettingsactie van studenten en schoonmakers zal duren. Sander: ‘We blijven zolang het moet. Met ons alternatief programma willen we met studenten en medewerkers in dialoog gaan om samen oplossingen te vinden voor de problemen die we zien.’

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).