Via een bericht op haar website roept het Sint Maartensberaad Utrechtse burgers, instellingen en bedrijven op om dit jaar de stadsvlag uit te steken op 11 november, Sint Maartensdag. De stad extra feestelijk aankleden zou de sfeer rond de viering een extra dimensie geven. Het activiteitenprogramma voor de Sint Maartensviering loopt dit jaar van 5 tot 13 november.
Sinds 2001 is in Utrecht het Sint Maartensberaad actief. Hierin zitten mensen met verschillende achtergronden uit culturele en maatschappelijke organisaties. Zij delen een gemeenschappelijk belang: Utrecht te promoten als dé Sint Maartenstad van Nederland. Het beraad wil in de stad Utrecht het gedachtegoed van Sint Maarten -symbool voor samen delen, sociale rechtvaardigheid en vrede- stimuleren door het ontwikkelen en ondersteunen van diverse activiteiten. Naast de Sint Maartensvieringen in de wijken, is ook het centrum van Utrecht een belangrijke plaats bij alle jaarlijkse festiviteiten rond de viering en herdenking van de Utrechtse schutspatroon op en rond 11 november.
Sint Maarten, ook wel de heilige Martinus van Tours genoemd, is nauw met de stad Utrecht verbonden. Toen de Frankische vorsten in de zevende eeuw een kerkje lieten bouwen op de plek waar nu het Domplein ligt, wijdden zij dit gebouwtje aan hun belangrijkste heilige: Sint Maarten. Deze heilige zou dat kerkje en de later verrezen stad Utrecht moeten beschermen.
De vlag met daarin het Sint Maartenslogo is verkrijgbaar bij het Informatie Centrum Utrecht aan de Neude en VVV/Rondom aan het Domplein.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.