Duizenden bezoekers op winterfestival Sneeuwbal in park Transwijk | De Utrechtse Internet Courant Duizenden bezoekers op winterfestival Sneeuwbal in park Transwijk | De Utrechtse Internet Courant

Duizenden bezoekers op winterfestival Sneeuwbal in park Transwijk

Duizenden bezoekers op winterfestival Sneeuwbal in park Transwijk
Duizenden mensen, waarvan vele in de mafste winterse outfits, hebben gisteren het winterfestival Sneeuwbal in park Transwijk bezocht. Voor de derde winter op rij was het festival een warm bad voor festivalliefhebbers.

Duizenden mensen, waarvan vele in de mafste winterse outfits, hebben gisteren het winterfestival Sneeuwbal in park Transwijk bezocht. Voor de derde winter op rij was het festival een warm bad voor festivalliefhebbers.

Waar in de zomer soms meerdere festivals per dag plaatsvinden in Nederland is het aanbod buitenfestivals in de winter beduidend minder groot. Veel bezoekers van Sneeuwbal hadden zich dan ook warm aangekleed voor het festival in winterse sferen; er waren veel foute skipakken en bontjassen te zien.

Bezoekers konden de piste trotseren door op een slee of band naar beneden te glijden, er was een heuse apres-techno iglo, en er konden marshmallows en worsten geroosterd worden boven het kampvuur. Er waren verwarmde jacuzzi’s en er waren drie grote tenten waar mensen konden dansen op techno, deep & techhouse en house. Het festival dat van 14.00 uur tot 23.00 uur duurde was volledig uitverkocht.

Sneeuwbal 01 Sneeuwbal 03 Sneeuwbal 04 Sneeuwbal 05 Sneeuwbal 06 Sneeuwbal 07 Sneeuwbal 08 Sneeuwbal 09

22 Reacties

Reageren
  1. Andreas van der Wal

    Leuk zo’n feestje voor de bezoekers maar de geluids overlast voor de omwonenden van lunetten tot verder op in transwijk is enorm. Zulke feesten horen niet in de openlucht gehouden te worden.

  2. Marleen

    Geluidsoverlast viel reuze mee. Gun anderen ook eens een feestje en het komt zo weinig voor dat het best kan! En anders heeft de drogist hele goede oordoppen te koop!

  3. Kurt Westermann

    Ik zat ook wel redelijk weg te trillen hier in Hoograven, maar ach, kom op. Een paar keer per jaar en dat tot maar 23:00 uur. Het is niet mijn muziek maar gun een ander ook z’n feestje.

  4. Swek

    Mensen zoals Andreas die wat te zeggen hebben maken Utrecht kapot.

  5. Frank

    @Swek: Overdrijf niet zo. Toen dit festival er niet was, was Utrecht niks minder dan toen het er wel was, dus dat Utrecht daardoor ‘kapot gemaakt’ zou worden is een gedachte die n.m.m. vooral bestaat in het hoofd van feestbeesten met een kokerblik en een pilletje te veel.

    Persoonlijk vind ik het geen enkel probleem dat ik er in Utrecht Oost van mee kon genieten op een niveau dat ik alleen maar ken als er iets in het Griftparkt plaatsvindt. Maar dat simpele feit geeft al aan dat het voor de mensen in West behoorlijk aan en waarschijnlijk zelfs ruim over de limiet gezeten zal hebben.

    Maar al bij al: zo nu en dan een feessie? Mot kunne.

  6. Swek

    Het was een gegeneraliseerde uitspraak, welke ook toepasbaar is op vervroegde sluittijden van AH ASW, bijvoorbeeld. Bij elkaar opgeteld zorgt dergelijk verneukeratief en betuttelend beleid voor een saaier en minder levendige stad. Dit soort mensen noem je trouwens CAVEmen (Citizens Against Virtually Anything).

  7. Ronald

    Veel minder overlast van gehad dan dat ik van een gemiddeld bouwbedrijf heb dat per sé voor 0700 moet beginnen.

  8. Frank

    @Swek: Saai en minder levendig is een zeer persoonlijke zaak. Dat is ook waarom ik de kokerblik en het pilletje noemde.
    Ik kom incidenteel bij de AH ASW, maar bottom line kom je daar natuurlijk vooral of alleen tijdens de afwijkende uren als je niet behoorlijk kunt plannen.
    Heel A’dam heeft geen Albert Heijn met die openingstijden. En je gaat me niet vertellen dat A’dam een dooie stad is. Kortom: nekgeklets.

  9. Swek

    Ik kom er zelf amper, het was vooral ter illustratie van het generaliserende karakter van mijn uitspraak. Dat jij een oordeel hebt over mensen die laat boodschappen doen getuigt van bekrompenheid. Wat als mensen tot laat werken of een ander dagritme hebben?

  10. Andreas

    Ik gun iedereen zijn feestje maar als je de tv of radio harder moet zetten om het te kunnen horen. Dan is er in mijn opinie sprake van overlast. En dan vraag ik mij af of park transwijk wel de geschikte locatie is voor een dergelijk feest.

  11. Swek

    Ik snap wel dat de afstandsbediening zoeken of naar de tv lopen voor t volume (over)lastig kan zijn, ja.

  12. Frank

    @Swek: Tegenvraag: wat als mensen vóórdat deze Albert Heijn tot 24.00 u open was ook al tot laat werkten en/of een ander dagritme hadden? En nogmaals: dit is de enige AH in heel Nederland die die openingstijden hanteerde. Wat denk je dat die andere 17 miljoen mensen doen die ‘slechts’ tot 22.00 boodschappen kunnen doen?

    Je kunt nog zo’n ander dagritme hebben; ga me niet vertellen dat je hele leven overhoop ligt omdat de Albert Heijn niet tot 24.00u maar tot 22.00u open is. Ik heb bovendien geen *oordeel* over mensen die laat boodschappen doen. Ik zeg alleen dat ze niet kunnen plannen. Dat is gewoon een constatering. Die ik overigens ook op mijzelf van toepassing acht.

    Los daarvan zijn er ook mensen die daar wonen en graag om 22.00 willen slapen omdat ze in de bouw werken en dus ‘s ochtends gewoon om 06.00u op moeten om om 07.00u Ronald van de reactie hierboven uit z’n bed te kunnen boren/schroeven/hameren/zagen.
    Punt is alleen dat *dat* in het algemeen tijdelijk is. En niet 7 dagen in de week, pakweg 360 dagen in het jaar.

    Vandaar dat ik ook aangaf dat ik met de geluidsoverlast van dat festival geen probleem had. Hoewel ik vermoed dat dat anders geweest zou zijn als ik er in de omgeving gewoond had. Want gezien het feit dat ik het in Noord-Oost prima meegekregen heb, zal het in Transwijk ongetwijfeld bar en boos geweest zijn.

  13. Pinowski

    Hier in West was het geluid ook veel te hard. Vooral ook omdat na dit festival in Transwijk er ook nog eens de herrie vanuit de Central Studios (festival Winterkriebels) volgde. De derde keer in 1 maand, dat vind ik te veel. Bovendien vindt dit soort overlast meestal niet plaats in de avonduren maar midden in de nacht tussen 3 en 5. Ik denk trouwens dat de kleine kinderen op Kanaleneiland ook wel graag hadden willen slapen op zaterdagavond, dus niet alleen saaie volwassenen.
    @ Swek: Waarom is een feest zonder geluidsoverlast saai en niet levendig?

  14. Jiri

    In plaats van de tv harder te zetten, kan je ook je muts opdoen en gezellig het feestgedruis instappen. Een lach, een borrel, gezellig!

  15. heer Kuch....

    Waarschijnlijk heeft SWEK, net als vele andere regelmatige feestbezoekers, last van ernstige gehoorbeschadiging, anders zou het hanteren van een begrenst geluid geen enkel probleem zijn geweest en had de buurt veel minder overlast gehad. Ik zeg bewust minder, omdat je altijd wel wat overlast zult houden, maar dat heb je altijd in een en stad met verschillende leefstijlen, met al zijn verscheidene bewoners.

    Dat het feestend deel van de bevolking slechts een zeer klein deel van de inwoners is en zelfs een klein deel van een bepaalde leeftijdscategeorie (voornamelijk), schijnt het volk dat altijd loopt te klagen dat er zgn “te weinig te doen is” of loopt te klagen over beperkte openingstijden (“saai!”) zich nooit te realiseren. Overigens valt het met de hoeveelheid feestjes in Utrecht reuze mee, dat zijn er nog best wel aardig wat, zeker in de buitenlucht. Het is nooi6 goed of vaak genoeg lijkt het soms wel. Lijden sommige aan een feestjesverslaving?

    Er zijn ook mensen die wel graag op tijd naar bed gaan. Zijn deze minder waard? Of mensen die zeer gevoelig zijn voor geluid, zijn deze minder waard? Daarnaast is er nog een verschil tussen woonwijken en centrum. Iedereen is ooit kind geweest en kinderen liggen nu eenmaal vanaf 20/21/22 uur in bed, dat schijnen alle “jongeren/ jong volwassenen en veel 20’ers en 30’ers” nog wel eens te vergeten. Daarnaast is voor veel mensen het uitgaansleven slechts een fase in hun leven, die zeker niet te combineren is met het hebben van een gezin of het hebben van een verantwoordelijke baan. Dat is een keuze die bepaalde mensen maken, het percentage mensen dat deze keuze maakt is echter wel veel hoger/ groter dan het aantal mensen dat feest.

    Overigens is het een misvatting dat langere openingstijden tot een kwalitatief beter uitgaansleven leiden en dat het per sé de feestvreugde verhoogt, echter de overlast die ervaren wordt is vaak wel veel groter. Mensen zoals een SWEK nemen per definitie hun medemens met afwijkende levensstijlen niet serieus, terwijl veel mensen in de feestscene er altijd prat op gaan zo open in het leven te staan en verwijten anderen vaak een “narrow”blik. Grappig is dat.

    Ik heb net als Frank, niet zo veel moeite met een feestje/ evenement of festival op zijn tijd en ervaar het vaak niet als overlast voor mezelf. Echter, voor sommige mensen geldt dit wel en ze hebben zeker qua geluidsgrenzen die overtreden worden vaak ene punt. Dan geldt ook nog dat mensen op sommige locaties in Utrecht wel erg veel voor hun kiezen krijgen. In park Transwijk zijn steeds meer festivals te vinden. Niet erg natuurlijk, maar er zijn wel degelijk grenzen.

    Ik hoop altijd dat als mensen die vinden dat alles moet kunnen en mogen, in hun volgende levensfase, waarin men moet slapen, regelmatig uit hun slaap gehouden worden. Iedereen kent het verhaal dat klagers vaak vroeger zelf overlastgevers waren. Dat schijnen ze alleen met enige regelmaat zelf te vergeten.

  16. Andreas

    @jiri, Wat betreft het bevrijdingsfestival ben ik daar met je eens want dat is een gratis festival met verschillende soorten muziek die een breedpubliek aanspreken. Maar techno is niet zo mijn ding en daar ga ik dus geen kaartje voor kopen. En het is niet zo dat ik iemands feestje misgun maar ik vraag mij wel af is wat betreft openlucht festiviteiten in een stedelijke omgeving met een dergelijk geluidsniveau wel passend is en of dat misschien niet ergens anders zou kunnen zodat we er minder last van hebben.

  17. Danny

    @Pinowski
    Mijn dochter van 3 sliep anders prima. En ik woon naast park Transwijk, ook nog eens aan de zijde waar de wind naartoe waaide. Mensen moeten zich eens niet zo druk maken en overdrijven..

  18. Frank

    @Danny: Jouw dochter is gewèèèèèldig! Maar in haar eentje nou niet echt representatief te noemen.

  19. Danny

    @Frank
    Suggereerde ik dat dan? Maar jij hebt de wijsheid wel in pacht met je kokerblik en pilletje teveel….

  20. Frank

    @Danny: Je suggereerde het niet alleen, maar door dat voorbeeld te stellen en de omstandigheden waaronder nog eens flink aan te zetten zei je het zelfs impliciet. Omdat je in feite alle andere kinderen die daar niet van kunnen slapen wegzet.

    “Maar jij hebt de wijsheid wel in pacht met je kokerblik en pilletje teveel….”
    Dank je. Ik heb het eigenlijk altijd al gedacht, maar nu jij het zegt weet ik het eindelijk zeker.

  21. andreasvdwal

    @danny

    Dat is erg fijn dat jij er geen overlast van heb ondervonden. Mogelijk woon je in een nieuwbouw woning naast het park en zijn deze beter bestand tegen de geluiden van het festival. Echter een groot deel van de woningen rondom het park zijn van voor het bouwbesluit 1992. En hebben daardoor meer overlast.

  22. Andreasvdwal

    30 jan 2016 is het weer zover het sneeuwbal festival wordt weer gehouden. De stukken van de vergunning op gevraagd maar er blijkt het een en ander niet te kloppen. De beheers verordening staat evenementen niet toe in park transwijk daar is dan uiteindelijk met een andere vergunning van afgeweken en in de evenementen vergunning zitten ook fouten. Kortom we hebben bezwaar ingediend en gaan mogelijk ook naar de voorzieningen rechter voor een voorlopige voorziening.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).