Tot en met zaterdag 17 september verspreidt de organisatie van De Nacht van de Poëzie enkele tientallen gratis dichtbundels op plekken waar veel ‘staarders’ zijn. Staarders worden vaak aangetroffen in en rond winkels.
Het zijn bijvoorbeeld mannen die voor pashokjes wachten op hun partner die kleding past. Of vrouwen die in en rond elektronicawinkels zitten te wachten op hun man. De Nacht van de Poëzie wil deze mensen afleiding bieden door ze een poëziebundel te geven.
“De dichtbundels zijn feestelijk verpakt en er zit een briefje op: voor de eerlijke vinder,” zegt een woordvoerder van de organisatie. “De bundels hebben we over van de 29 vorige edities en er staan gedichten in die speciaal voor ons geschreven zijn. In plaats van ze op de plank te houden, wilden we de gedichten de wereld in sturen.”
Bezoekers van kleding- of elektronicawinkels moeten dus niet vreemd opkijken als er ineens een cadeautje onder de stoel ligt. Of op de rand van een plantenbak. “Normaal kijken staarders naar het winkelend publiek of naar hun smartphone, nu worden ze verrast met poëzie. Wellicht heeft het lezen van de gedichten ook nog invloed op het koopproces. In ieder geval heeft de winkelende partner het gevoel meer tijd te hebben.”
De dertigste editie van De Nacht van de Poëzie vindt op 17 september plaats in de Stadschouwburg. Tijdens deze jubileumnacht zullen de werken van overleden dichters M. Vasalis, Willem Wilmink en Josie ’t Hooft worden voorgedragen door respectievelijk Hadywich Minis, Herman Finkers en de jonge Utrechtse dichter Daniel Vis.
Daarnaast zijn er optredens van ondermeer Gerrit Komrij, Kees van Kooten, Stijn Franken, Vrouwkje Tuinman, Jules Deelder en K. Schippers. De Slamnight keert ook terug, waarbij onbekende en nog niet ontdekte meesters om een plek tussen de grote dichters van de Lage landen strijden.
Ingmar Heytze en Jeroen van Merwijk zijn de ceremoniemeester van de nacht. Meer informatie en tickets via de website van Vredenburg.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.