Hing vorige week de toekomst van de gezaghebbende boekwinkels van Selexyz nog aan een zijden draadje, is inmiddels bekend geworden dat de keten een nieuwe financier heeft gevonden. Selexyz spreekt in een verklaring over een strategische partner, wat er op lijkt te duiden dat de anonieme investeerder zelf ook actief is in de boekenbranche. Daarmee lijken de onzekerheden rond het voortbestaan van de boekwinkels voorlopig van de baan. Ook voor Selexyz Broese op de Stadhoudersbrug in Utrecht.
Naar verluidt zullen deze week de onderhandelingen met de financier worden afgerond. De Raad van Commissarissen en het interim-management verwachten medio maart definitief uitsluitsel te kunnen geven. Selexyz verkeert al langere tijd in financiële problemen, waarbij vaak wordt gewezen op het achterblijvende marktaandeel online. Met een omzet van 33 miljoen euro in 2010, zo’n 8 procent meer dan het jaar ervoor, bezet het bedrijf echter wel de 28ste plek in de zogenaamde Twinkle100, hét overzicht van de 100 grootste webwinkels in Nederland. Selexyz kondigde de afgelopen maanden verschillende reorganisatierondes aan. Begin december besloot de keten zijn assortiment uit te breiden met onder meer huisraad, speelgoed en muziek, waardoor Fame, Sissy Boy, Cadeaubox en Lego een plek kregen in de winkels. Online worden producten van die merken niet aangeboden.
Drie directeuren van Selexyz hebben sinds een paar jaar een meerderheidsbelang in het bedrijf. Daarvoor, in 2009, trok investeerder NPM Capital zich terug om aandeelhouder te worden van Bol.com.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.