Utrecht is niet alleen de meest aantrekkelijke provincie voor zakelijke bijeenkomsten, ook de stad Utrecht scoort goed en komt uit de bus als beste zakenbestemming. Dat blijkt uit het ContinuZakenreisOnderzoek 2010–2011, uitgevoerd door onderzoeksbureau NBTC-Nipo. Met name de goede bereikbaarheid en het uitgebreide aanbod aan vergaderlocaties en congresfaciliteiten in Utrecht scoren goed.
Volgens de organisatoren van externe zakelijke bijeenkomsten, die meededen aan het onderzoek, staat Utrecht op nummer één als het gaat om meest aantrekkelijke stad in Nederland voor eendaagse of meerdaagse zakelijke bijeenkomsten en nummer twee als het gaat om het beste imago als zakelijke bestemming. Uit het onderzoek blijkt verder, dat de provincie Utrecht (in oppervlakte een van de kleinste provincies van ons land) een groot deel van de jaarlijkse meerdaagse binnenlandse zakenreizen voor haar rekening neemt. NBTC-Nipo onderzocht ook de bestedingen van zakenreizigers tijdens hun verblijf buiten de deur. Gemiddeld geven zij 319 euro uit tijdens een meerdaagse zakenreis, waarvan het grootste deel opgaat aan het verblijf zelf. De economische waarde van alle meerdaagse zakenreizen in Nederland bedraagt jaarlijks op zo’n 1,45 miljard euro.
De onderzoeksresultaten zijn voor Utrecht geen reden om tevreden achterover te leunen. ‘Om onze toppositie te behouden moeten we blijven investeren in deze economisch belangrijke sector in onze regio’, zegt Monique Andre de la Porte van het Utrecht Convention Bureau. ‘Zeker nu de economie in een recessie zit en gebleken is dat het toerisme in Utrecht ondanks dat flink blijft groeien, is het van essentieel belang dat zowel de overheid als de marktpartijen zich blijven inzetten voor de marketing en promotie van onze provincie als zakelijke bestemming van topniveau.’
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.