De typering die de officier van justitie gebruikte om vier mannen uit Overvecht te beschrijven is “Crimineel tot op het bot.” De mannen stonden gisteren, maar ook vandaag, terecht voor bedrijfsinbraken, een poging plofkraak, wapenbezit, witwassen en het vormen van een criminele organisatie. Het Openbaar Ministerie (OM) eiste celstraffen variërend van drie tot zes jaar.
“Een ontluisterend en schokkend beeld”, dat waren de woorden van de officier gisteren over de criminele activiteiten van de vier. De verdachten zouden de misdrijven gepleegd hebben in de periode 2010 tot 2013 en niet alleen in Utrecht. Sneek, Wassenaar, Zuidbroek, Lelystad en nog vele andere steden zouden een bezoekje hebben gekregen van de verdachten. “De groep ging professioneel te werk”, aldus het OM. “De mannen gingen op voorverkenning, voerden overleg over de rolverdeling, kochten vluchtscooters, gebruikten portofoons en gereedschappen en beschikten over wapens en explosieven zoals een pistoolmitrailleur en TNT.”
De groep zou bij de inbraken vaak dezelfde werkwijze hanteren. De mannen klommen op het dak, waar ze vervolgens een gat inmaakten en door naar binnen kwamen. Het alarm werd vernield of de telefoonlijn werd doorgeknipt. Vervolgens werd de kluis opengeslepen en gingen de verdachten er van door met de buit. De opbrengst was vaak hoog. In Down Under in Nieuwegein werd 42.000 euro, drie laptops en andere goederen buitgemaakt.
“Dit zijn brute inbraken, op geraffineerde wijze uitgevoerd, om geld te maken zonder enig respect voor andermans eigendom, met grote impact en schade voor de bedrijven en een gevoel van onveiligheid voor de samenleving”, zo vatte de officier van justitie de feiten samen. Hij eiste, afhankelijk van het aandeel in de diverse misdrijven, celstraffen van één maal drie jaar, één maal vijf jaar en twee maal zes jaar. Ook kondigde hij aan op een latere zitting de winst uit de misdrijven te willen ontnemen.
9 Reacties
ReagerenHet verbaasd mij dat de oficier van justitie de verdachten niet tot ongewenst vreemdeling laat verklaren,dit zou een goed voorbeeld zijn voor eventuele opvolgers van dit soort misdrijfen.
O nee,ik snap het al dit gedrag komt voort uit de cultuur-shock.
‘verbaasd’ schrijf je met een t.
en oficier = officier, misdrijfen = misdrijven 😉
Ik zie uit naar het nieuwsbericht over de uitspraak van deze zaak!
Wie zegt dat de criminelen allochtonen zijn? Het artikel niet. Of spreekt het misschien voor zich, Overvecht+crimineel=allochtoon? Een beetje kort door de bocht. Mijn ervaring is echter dat als de “nationaliteit” van de crimineel niet genoemd wordt blijkt hij autochtoon te zijn.
@Kamiel,
In het AD/UN staat duidelijk dat de heren nachtbrakers gezien hun naams afkortingen alochtoon zijn,duidelijke cultuur verrijkers dus.
En Jan en Hans bedankt voor jullie verbeteringen.
Alochtoon=allochtoon.
Het is maar dat u het weet,reeds.
Deze straffen werken alleen icm met een langdurige “sociale” werkstraf in de wijk zelf om hun zgn status te doen verdwijnen en ze hiermee een positieve richting op te stuwen.
Dus zeg maar 5 jaar + 1
Zie het als een educatieve maatregel ten behoeve van..
Ik weet zeker dat het preventiever werkt, als je de heren ongewenst verklaard.
Dat scheelt weer voor een volgende keer.
O jee,dat mag ik natuurlijk niet zeggen.