Winkels in Utrecht mogen binnenkort ook elke zondag open blijven tot 22:00 uur | De Utrechtse Internet Courant Winkels in Utrecht mogen binnenkort ook elke zondag open blijven tot 22:00 uur | De Utrechtse Internet Courant

Winkels in Utrecht mogen binnenkort ook elke zondag open blijven tot 22:00 uur

Winkels in Utrecht mogen binnenkort ook elke zondag open blijven tot 22:00 uur
Winkels in Utrecht mogen binnenkort elke dag, dus ook op zon- en feestdagen, open blijven tot tien uur ’s avonds. Dat staat in de vernieuwde ‘Winkeltijdenverordening Utrecht 2015’.

Winkels in Utrecht mogen binnenkort elke dag, dus ook op zon- en feestdagen, open blijven tot tien uur ‘s avonds. Dat staat in de vernieuwde ‘Winkeltijdenverordening Utrecht 2015’.

Voorheen moesten ondernemers voor openstelling op zon- en feestdagen tussen 19:00 en 22:00 uur een ontheffing aanvragen. Dat is nu niet meer nodig. Winkels die na 22:00 uur open willen zijn moeten daarvoor wel een speciale ontheffing aanvragen. Leefbaarheid en veiligheid voor de buurt en omwonenden worden extra getoetst bij het al dan niet verlenen van de ontheffing.

Steven Menke van de politieke partij Student & Starter ziet dit laatste als een stap in de goede richting. “Voorheen was de Albert Heijn aan de Amsterdamsestraatweg de enige supermarkt die nog na 22:00 uur geopend was, tot 24.00 uur. Vanuit de hele stad kwamen er mensen om ook nog na tienen hun boodschappen te doen. “De grote hoeveelheid mensen die de Albert Heijn aantrok, gaf al blijk van de grote behoefte in Utrecht voor langere openingstijden. Wij pleiten dan ook voor een sluitingstijd-vrij Utrecht. Een paar nachtwinkels die de hele nacht open blijven, zouden de stad verrijken”.

17 Reacties

Reageren
  1. Geenharrie

    Interessant hoe ook het laatste stukje zondag wordt overgeleverd aan de commercie. De laatste keer dat de Utrechters zich mochten uitspreken over de koopzondag kwamen ze met 60% opkomst stemmen, even ter referentie, dat is meer opkomst dan voor de gemeenteraadsverkiezingen..de uitslag was een duidelijk 2/3 meerderheid tegen uitbreiding van de koopzondag. De rustige koopvrije zondag was duidelijk geen hobby van een paar fanatieke christenen, maar werd breed in de stad gedragen. Een paar jaar later werd de koopzondag door die gemeenteraadsleden toch ingevoerd! D66 als referendumpartij stemde unaniem in. De neutrale optie om weer aan de Utrechters te vragen wat ze wilden, een nieuw referendum, werd terzijde geschoven. De gelegenheidscoalitie vond het wel best zo, ze grepen hun kans. En dat terwijl ook nog eens duidelijk werd dat een ruime meerderheid van de winkeliers tegen een openingsmogelijkheid op zondag was. De groep instemmende raadsleden waren even vergeten dat ze volksvertegenwoordigers waren en dat democratie voor eigen partijprogramma gaat…een zwart moment in onze lokale “democratie”

  2. Herman

    Helemaal goed natuurlijk!

    Waarom zijn er uberhaupt nog slutingstijden?

    Gewoon 24/7 vrijgeven en laat iedereen het zelf bepalen!

  3. Mikel

    Top!!
    Lekker alles lekker open.
    Nu nog effe alle kroegen tot 5 uur open en dan gaat de stad weer bruisen.

  4. Niels Bokhove

    Helemaal met Geenharrie eens. Moet stilletjes toch denken aan zoiets als “nepdemocratie” (terwijl Wilders mij gestolen kan worden). De vercommercialisering van de stad gaat onverdroten en onstuitbaar door.
    We zagen al waartoe lange openingstijden leiden bij Albert Heyn aan de A’damsestraatweg (of was dat ook 10 u.?). Terwijl we overal zien tot wat voor ellende het neoliberalisme kan leiden, sluit de gemeenteraad daarvoor de ogen.
    Maar ja, liberalisme en anarchisme (elke burger zijn eigen politieagent) liggen dicht bij elkaar. Terwijl toch inmiddels duidelijk is dat de slager niet zijn eigen koopwaar moet keuren.

  5. Dien meibos

    Straks moet je nog een ontheffing vragen om eerder te sluiten.

  6. boris

    @Niels

    Je hebt niet eens de moeite genomen om het artikel te lezen, of wel?

    De hele laatste alinea gaat erover dat door meer winkels langer open te laten de druk op de AH Straatweg verminderd. die AH liet juist zien hoe groot de vraag was.

    Ik ben zeker geen liberaal, maar een stapje of 2 weg van het kleinburgerlijke maakbaarheidsdenken van de Linkerkant zou wel een verademing zijn in Utrecht.

  7. Niels Bokhove

    @ boris
    Dat had ik inderdaad over het hoofd gezien. Maar het verandert niets aan mijn mening. Bij late openstelling overal krijgen we ook het gespuis overal. En laat me niet lachen over “die grote behoefte”, die blijkt vooral te bestaan voor de aankoop van kratten bier, zo weet ik uit bevoegde bron.
    Vroeger kon ook iedereen zijn boodschappen binnen de sluitingstijden doen, waarom nu niet? Kwestie van planning. Maar nee, tot uitstel van behoefte is men niet meer in staat, we moeten onmiddellijk over het begeerde kunnen beschikken. Vergaand verwend zijn noemen we dat, consumentisme mag ook, decadentie heeft mijn voorkeur.
    Geen wonder dat die vluchtelingen denken dat je hier zomaar, zonder eigen banktegoed, geld uit de muur kunt halen.

  8. @geenharrie

    Goed om eens te horen hoe het gegaan is met dat referendum Stukje stadshistorie, stukje Utrecht maken we samen of anders toch maar anders wat minder samen.
    Ik wist het niet dat de Utrechters zo massaal tegen de uitbreiding van kooptijden waren. Dacht dat ik de enige was. En daarom een zuurpruim en daarom on-Utrechts. Gelukkig ben ik niet enige.
    Helemaal eens met dat neoliberaal denken en consumentisme hoop ellende geven.

  9. De vrolijke noot.

    @Dien meibos 16 OKTOBER 2015 OM 16:16
    Straks moet je nog een ontheffing vragen om eerder te sluiten, of om je zure pruim te wassen.

  10. Y

    winkels moeten minimaal tot 24:00 open zijn! Utrecht heeft dat nodig!

  11. Ronald

    Goed zo, zo werkt democratie GeenHarrie.
    Niemand is verplicht tot winkelen of commercie. Maar mag het zelf weten.

  12. Ronald

    Dat referendum naar koopzondagen was toch in 2005?
    Dat is 10 jaar geleden en nieuwe enquete door TNS/Nipo uit 2012 gaf al een heel ander beeld (61% voor 43% tegen) dus we hebben gestemd op een nieuwe gemeenteraad met een nieuw mandaat.
    En het onderwerp is nota bene door een burgerinitiatief op de agenda gezet.

  13. Dienmeibos

    @vrolijke noot ik hou van je wanneer kunnen we daten

  14. Pim

    Ik ben geen groot voorstander van de opening van winkels op zondagen. Niet om religieuze redenen maar om reden dat het voor kleine ondernemers lastig is om de concurrentie bij te benen.
    Het fraaie winkelaanbod dat Utrecht kenmerkt (veel kleine boetiekjes en zaakjes in verhouding tot de grote ketens) schijnt hierdoor onder druk te staan. Dat zou ik erg jammer vinden!
    Ik kan best weer zonder de koopzondag, moet ik bekennen.

  15. Frank E.

    @Ronald

    Een “burgerinitiatief” opgezet door Corio…

  16. inge

    wat geen-Harrie zegt. En inderdaad: van wie komt dat ‘burgerinitiatief?
    Een “heel ander beeld” zou ik het niet willen noemen met 43% nog steeds tegen (61% voor) (als de cijfers kloppen want over de 100% vind ik bijzonder knap…)

  17. Rechtse Rakkert

    Het zal tijd worden..Wat mij betreft iedere winkel die dat zelf wil 24/7 open…

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).