FC Utrecht won gistermiddag met 5-1 van AZ, maar echt vreugde was er niet in Stadion Galgenwaard. Spelers, technische staf en supporters waren toch vooral met hun gedachten bij linkerverdediger Mihai Nesu, die na een ongelukkige botsing op de training een nekwervel brak. Het is nog maar afwachten of de Roemeen ooit zijn armen en benen nog kan bewegen, laat staan voetballen.
De ploeg van Ton du Chatinier, waarvan de spelers met shirts met daarop een foto van hun ongelukkige collega het veld betraden, kwam goed uit de startblokken. Binnen twaalf minuten leidde FC Utrecht al met 2-0, door twee treffers van Dries Mertens. Nadat Maarten Martens wat terugdeed, liep de thuisploeg vervolgens via Ricky van Wolfswinkel (2x) en opnieuw Mertens simpel uit naar een 5-1 overwinning. “Deze was voor Nesu”, zei Mertens na het duel.
Met de overtuigende overwinning op de Alkmaarders schoot de ploeg van Ton du Chatinier overigens weinig op. Omdat ook Heracles Almelo won, thuis met 3-0 van ADO Den Haag, eindigde FC Utrecht uiteindelijk op een teleurstellende negende plaats in de competitie.
Desondanks volgde na de wedstrijd nog een indrukwekkend eerbetoon voor Nesu. Daarnaast werd Nana Asare door de supporters gekroond tot speler van het jaar. Hij ontving de David di Tomasso trofee, vernoemd naar de speler van FC Utrecht die in november 2005 plotseling overleed. Asare, die de award ontving uit handen van Di Tomasso’s zoon Noah, bleef in de verkiezing Kevin Strootman en Nesu voor.
Ook Willem van Hanegem stond in zijn column in het Algemeen Dagblad even stil bij de ongelukkige Nesu. “Ik moet eerlijk bekennen dat alle opwinding over de titelstrijd vooraf grotendeels aan me voorbij is gegaan door de blessure van Mihai Nesu bij FC Utrecht”, schreef de oud-trainer van FC Utrecht. Onder zijn bewind kwam de Roemeen in 2008 naar Galgenwaard. “Ik denk elke dag aan hem en hoop dat hij er bovenop komt. Als dat lukt, ben ik daar blijer om dan om de dertigste titel van Ajax.”
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.