In juli 2015 kleurt Utrecht geel tijdens de start van de Tour de France. Donderdag 28 november 2013, wordt het parcours feestelijk gepresenteerd en geeft Utrecht een voorproefje van het feest dat de stad te wachten staat tijdens het Grand Départ.
Het festijn wordt afgetrapt met de eerste touretappe van Utrecht. Een peloton, met onder andere Christian Prudhomme, Aleid Wolfsen, Jan Janssen en Joop Zoetemelk fietsen op een OV-fiets van Utrecht Centraal naar de Winkel van Sinkel op de Oudegracht. Vervolgens gaat de officiële persconferentie in de Winkel van Sinkel, die voor iedereen live te volgen is, van start.
‘Ongekende stunt’
Hierna begint het feest eigenlijk pas echt. Om 19.00 uur gaat ‘La Nuit du Tour’ van start met een, zo zegt de organisatie, ‘ongekende stunt’ op het Domplein. De gele loper wordt uitgerold en de Utrechtse DJ Bakermat, bekend van de hit ‘Vandaag’, sluit de avond af in de Winkel van Sinkel.
Alles digitaal
Het geheel is vanaf 16.30 uur live te volgen via het YouTube kanaal Le Tour Utrecht. Voor hen die altijd al een Nederlandse wielerheld een vraag hebben willen stellen, zitten renners zoals Tom Veelers en Tom Dumoulin omstreeks 18.00 uur klaar om digitale vragen te beantwoorden.
2 Reacties
ReagerenHet lijkt er op dat tijdens de tour de stad van feesten en partijen wordt gepromoot i.p.v. de stad van wetenschap, cultuur en monumenten. Dat zou een gemiste kans zijn.
Bram; En dat maak jij op uit één evenement?