Het gaat goed met de Utrechtse sportverenigingen. Dat blijkt uit de succesvolle eerste Sportverenigingen Scan van Vereniging Sport Utrecht (VSU). Begin mei presenteerde de VSU de resultaten van haar Sportvereniging Scan aan de deelnemende Utrechtse verenigingen. Van de 340 benaderde verenigingen hebben 261 verenigingen de scan ingevuld, een score van 77 procent.
Uit de VSU Sportverenigingen Scan blijkt dat bij ruim driekwart van de Utrechtse sportverenigingen het ledenaantal in de afgelopen drie jaar gelijk is gebleven of is gestegen. Daarnaast is belangrijk positief resultaat dat bijna driekwart van de verenigingen aangeeft jaarlijks een positief financieel resultaat te hebben. Verder is de VSU erg tevreden over de bereidwilligheid bij verenigingen om zich in te (willen) zetten op maatschappelijk gebied. De scan heeft ook een aantal knelpunten aan het ligt gebracht. De VSU ziet het als een uitdaging om de verenigingen in Utrecht te ondersteunen bij deze knelpunten. Voorbeelden hiervan zijn accommodatieproblematiek (ontevredenheid over het aantal velden/banen/etc.) en vrijwilligers (tekort aan niet-technische vrijwilligers).
Als gevolg van de resultaten van de scan heeft de VSU tot nu toe zeven themabijeenkomsten georganiseerd, waar al 75 Utrechtse verenigingen bij aanwezig zijn geweest. Bij deze bijeenkomsten zijn onder anderen de eerder genoemde knelpunten aan bod zijn gekomen. Voor de zomer van 2012 zal er nog een bijeenkomst met het thema ledenwerving en -behoud georganiseerd worden. Eind 2012 – begin 2013 zal de tweede editie van de VSU Sportvereniging Scan uitgevoerd worden.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.