De Utrechtse woningbouwcorporaties starten voorlopig geen nieuwbouwprojecten meer in Leidsche Rijn. De corporaties richten zich de komende jaren op verbetering van hun bestaande sociale woningen. Dat hebben zij met de gemeente Utrecht afgesproken.
Doordat de corporaties ( onder andere Mitros, Portaal en Bo-ex) minder investeringsmogelijkheden hebben dan voorheen, er verscherpte regels van het Waarborgfonds Sociale Woningbouw (WSW) zijn gekomen en de situatie op de woningmarkt er maar niet beter op wordt, is tot dit besluit gekomen. Hierdoor is een aantal renovaties uitgesteld en worden voorlopig geen nieuwe projecten in Leidsche Rijn opgestart.
In 2011 kwamen de gemeente Utrecht en de vijf corporaties in de stad nog overeen om tot en met 2015 ruim 6 duizend woningen te bouwen en ruim 6 duizend woningen te renoveren. Deze ambities moeten nu worden bijgesteld.
Op zoek naar beleggers
Het college berichtte deze week de gemeenteraad dat daardoor “een aantal renovaties is uitgesteld” en dat er “voorlopig geen nieuwe projecten in Leidsche Rijn worden opgestart”. Beide partijen gaan er nu van uit dat er de komende drie jaar 4,8 duizend nieuwe woningen worden gebouwd en ruim 4 duizend woningen worden gerenoveerd.
Eerder was al bekend geraakt dat de Utrechtse woningcorporaties Portaal en Mitros grote financiële problemen hadden. Portaal werd onder verscherpt toezicht gesteld omdat teveel geld was gestopt in riskante financiële producten. Mitros kon niet langer terecht bij het WSW voor de borging van haar leningen omdat de corporatie teveel geïnvesteerd had.
Sociale woningbouw
Om het achterblijven van het aantal nieuwbouwprojecten te compenseren, gaat de gemeente op zoek naar andere manieren om nieuwe sociale woningbouw te realiseren. Het hoopt beleggers te vinden die goedkope huurwoningen willen bouwen. Volgens de gemeente is aan dat type woning veel behoefte in Utrecht.
3 Reacties
Reageren“en de situatie op de woningmarkt er maar niet beter op wordt”, juist nu moeten de corporaties dus hun verantwoordelijkheid nemen en doen waarvoor zij zijn opgericht. Door de situatie op de woningmarkt zal er de komende jaren juist veel meer vraag zijn naar betaalbare huurwoningen. Na de tegenwoordige korte WW beland je in de bijstand en zul je dus moeten verhuizen naar een goedkope huurwoning. En die zijn er niet, wij zijn twee jaar geleden verhuist na 13 jaar op de wachtlijst gestaan te hebben. Dit zal nu alleen maar langer worden.
Ook de overheid zal hierin haar verantwoordelijkheid moeten nemen; zorgen voor voldoende betaalbare huisvesting voor haar burgers. Maar ja, de huidige regering en verantwoordelijkheid, dat staat haaks op elkaar.
Wie wil er nou in LeidscheRijn/Pijn wonen.
Afvoerput van vele stadsvernieuwingen en een vissekom voor de nog werkenden dit ivm slechte infrastructuur.
Nee bouw maar niet meer bij is mijn advies.
“Volgens de gemeente is aan dit type woning veel behoefte in Utrecht”. Oost-Indische verbazing dit. De gemeente heeft doelbewust gemikt op een vermindering van 49% sociale woningbouw oorspronkelijk, naar rond de 10% in de toekomst. De Nederlandse staat weet dat de cultuurschok bij een abrupte beëindiging van de sociale verzorgingsstaat zoals die in de jaren ’60 en ’70 is opgericht te groot is voor de Nederlander. Daarom bouwt zij die onder sluwe formuleringen en onder een schuwe, selectieve transparantie in hele kleine stapjes af. Hetzelfde geldt voor coffeeshops, prostitutie en andere progressieve bastions.