Met extra politie inzet is afgelopen zaterdag de escalatie voorkomen van een treffen tussen voetbalsupporters van Ajax en Feyenoord op Centraal Station Utrecht. Dat meldt RTV Utrecht in een bericht op de website. Ongeveer honderd supporters op doorreis veroorzaakten daar zaterdagavond laat onrust waardoor een grimmige sfeer ontstond.
Zowel Ajax als Feyenoord speelden zaterdagavond een thuiswedstrijd. Reden voor de politie Utrecht om rekening te houden met een treffen van supportersgroepen die met de trein naar de wedstrijd gingen en elkaar in Utrecht zouden tegenkomen. Op het Centraal Station werden daarom veel agenten ingezet om eventuele problemen te voorkomen. Dat lukte over het algemeen goed, de boel bleef rustig, maar enkele groepen supporters waren wel luidruchtig aanwezig. Tien Feyenoord-aanhangers zijn om die reden uit de trein richting Amersfoort gehaald. Onder begeleiding van de spoorwegpolitie hebben ze de volgende trein naar huis moeten pakken maar omdat ze niks strafbaars hadden gedaan, zijn ze niet aangehouden.
Om de supporters rustig te houden was, naast extra politie inzet ook inzet van de hondenbrigade nodig en van de politiehelikopter, die lange tijd boven het Centraal Station en de aangrenzende wijken rondvloog, wat vooral op Twitter tot veel reacties van omwonenden heeft geleid.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.