Kytopia en de kinderopvang mogen ook na de herontwikkeling van het oude Tivoli-complex in het pand blijven zitten. Dat laat de gemeente weten. Het is een eis die de gemeente stelt bij de aanbestedingsprocedure voor de herontwikkeling.
Er zijn geen zienswijzen ingediend op de plannen voor de oude Tivoli (het huidige Kytopia) aan de Oudegracht. Dit betekent dat het plan om het complex een nieuwe bestemming te geven nu bij de gemeenteraad ter goedkeuring ligt.
Het complex aan de Oudegracht bestaat uit meerdere panden (zie foto hieronder). Naast het oude poppodium horen ook nog drie panden aan de Springweg en de tussenliggende tuinen bij historische kloostercomplex, dat tevens een Rijksmonument is.

In het plan staat beschreven dat het complex deels publiek toegankelijk blijft en dat er een multifunctionele invulling voor het pand komt. Zo moeten er culturele voorzieningen, een hotel, horeca, dienstverlening, woningen en maatschappelijke voorzieningen in komen.
Begin 2017 volgt waarschijnlijk de definitieve vaststelling door de raad, waarna een aanbestedingsprocedure wordt gestart.
28 Reacties
ReagerenEn waarom moet kytopia daar überhaupt blijven zitten? Waarom krijgt deze “muzikant” sowieso deze ruimte in bruikleen? Ik weet niet hoor, maar puur en alleen omdat ie een keer een aardige cd heeft gemaakt?
Geweldig dat Kytopia het oude Tivoli mag blijven gebruiken, ik vind het een mooie bestemming voor dit pand. Een inspirerende plek voor bevlogen musici.
Het ziet er uit als een vrij keizerlijk complex. Hoe zit dat financieel in elkaar? Is het woord subsidie al gevallen? Geen oordeel of zienswijzen, gewoon nog een paar vragen, naast de vragen die Suzan al stelt.
AMEN Suzan!
Lekker roeptoeteren Suzan, kennis van zaken zou je oordeel ook maar kunnen vertroebelen, nietwaar! Zelf recentelijk nog iets aan de maatschappij bijgedragen eigenlijk?
@ Suzan, BdV en Sem,
Ik neem aan dat u een zienswijze heeft ingediend? Dan had u zelf iets met het pand kunnen doen. 🙂
Ook ik ben benieuwd naar de finaciele onderbouwing van het geheel! En juig het toe dat Kytopia de grote zaal opnieuw als poppodium in ere gaat herstellen. Terug naar laagdrempelige tijd met veel aandacht voor nieuwe, vaak ploeterende bandjes. Uiteraard tegen de normale marktwaarde van de huur en aantrekkelijke toegangsprijzen…. Ik ben heel benieuwd…!
@Henk Wel nee dat doen ze nooit. Zij zijn een deel van wat je overal aantreft: Zeuren, de overheid is de schuld, de buitenlanders, de binnenstadelite, links. Van alles krijgt de schuld maar enige bijdrage laat staan eens een keer een concert bezoeken of TivoliVredenburg gewoon bezichtigen is te veel gevraagd. En waarschijnlijk nooit de tuinen tussen Oude Gracht en Springweg gezien. Azijn in gigantische hoeveelheden rondspuiten en straks anti cultuur stemmen.
Nee Henk. Ik stel alleen vragen. Ik had zelf iets met dit pand kunnen doen? Dat klinkt fantastisch, maar dan nog zou ik me afvragen hoe het financieel zou zitten.
@ Trevor: Kennis van zaken zou toch verkregen kunnen worden door eerst eens te beginnen met het stellen van vragen?
@Trevor Philips: wat exact is de bijdrage die Kyteman levert aan de maatschappij? Doel je op die CD? En krijgt ie daarvoor als dank een gebouw in bruikleen? Het is hier potverdorie toch geen bananenrepubliek?
Voor RASA en het oude Tivoli was geen subsidie mogelijk maar meneer Kytopia ontspringt op een of andere manier steeds de dans, wie kan mij dat uitleggen???
Trouwens nog steeds jammer dat er geen concerten meer worden gegeven, het nieuwe Tivoli is met de Rondazaal een verschrikking, zwart en donker in de gangen en overal mensen die voor je gaan staan en zitten, ik ga tegenwoordig lekker naar 013 in Tilburg
@ Suzan en BdV
De reden dat Kytopia er zit.
Zij hebben een plan ingedien bij de gemeente om tijdelijke invulling van het plan te waarborgen. De gemeente is hiermee akkoord gegaan, omdat zij zich konden vinden in de invulling van de plannen. Een hoofdargument hiervoor: Kytopia is veel en veel meer dan de oefenruimte van 1 muzikant, die overigens naast het uitbrengen van een zeer succesvolle plaat en een glorieuze tournee, nog veel meer achter de schermen iemand is die de vele muzikanten, amateur- en professioneel, in Utrecht samenbrengt en deze mensen voorziet in repeteer- en studio-ruimte, zonder winstoogmerk, maar nog veel meer deze mensen in contact brengt met elkaar, waardoor er kruisbestuiving plaats vindt en men elkaar beter maakt. Veel mensen die zich bezig houden met muziek weten dit. Platen verkopen is een argument dat in deze helemaal niet relevant is. Kytopia is een serieuze katalysator in de toch internationaal tot de verbeelding sprekende Utrechtse muziekscene. Zoveel initiatieven die hier in Utrecht ontplooid worden vind je bijna nergens, ter wereld! Daarnaast is dit alles van een zeer hoog inspirationeel niveau. Zie bijvoorbeeld studio stekker. Dit voor zowel professionele podiummuzikanten als amateurkunstenaars. Daar het een tijdelijke invulling betrof mag de gemeente een partij, waarvan zij vinden dat die partij de beste plannen heeft, een gunning doen.
Nu er een vaste invulling van het plan gevonden gaat worden, siert het de gemeente om een plekje op te eisen voor Kytopia, omdat de gemeente het maatschappelijk belang van Kytopia erkent. Precies een taak van de gemeente. De rest van het enorme complex kan zeer commercieel uitgebaat worden! Hoeveel ruimte Kytopia moet gaan innemen is ook helemaal niet vastgelegd volgens mij, alleen maar dat zij nog een plek krijgen ergens in het enorme complex, net als de kinderopvang. Het maatschappelijk belang van deze in de binnenstad lijkt mij ook evident. De gemeente kan natuurlijk als huidige pandeigenaar en verkoper makkelijk deze eisen stellen. Die rechten heeft ze. Niet alleen maar, omdat de gemeente verantwoordelijk is geweest door de jaren heen voor restauratie en behoud van dit complex.
Robert 18/11/2016 – 11:34 zegt: “Terug naar laagdrempelige tijd met veel aandacht voor nieuwe, vaak ploeterende bandjes.”
Bent u bekend met Ekko? De Helling? ACU? Kargadoor? dB’s? Cafe De Stad? etc. etc. etc.
@Suzan:
Aangezien je hele klacht blijkbaar gestoeld is op het aantal uitgebrachte cd’s (wat een ouderwets medium trouwens, we gebruiken in 2016 albums via Spotify of LP): geen zorgen. Wikipedia vertelt ons dat alleen Kyteman zelf met orkest er al vier heeft uitgebracht. Daarnaast vergeet jij voor het gemak even dat Kytopia niet één band is, maar een naam voor de plek waar een hele lading artiesten en organisaties zit. Sommige daarvan brengen ‘cd’s’ uit of spelen live (voor muziekliefhebbers vaak belangrijker dan cd’s uitbrengen), anderen organiseren muzikale of andere creatieve evenementen. Dat dat mogelijk is op de locatie met de grootste muziekgeschiedenis van Utrecht zal jou misschien worst wezen, net als het iemand anders worst zal wezen of er een vervallen stenen toren op het Domplein staat of een gore sloot dwars door het centrum loopt. Cultuur is nu eenmaal lastig te definiëren in geld.
Wat ik wel weet, is dat jij (net als ik) geen flauw benul hebt van de precieze overeenkomst. Zullen we dan niet gewoon even onze mond houden, in plaats van gratuit beginnen te schreeuwen dat dit onrechtvaardig is?
Dankjewel Marcel. Ik ben behoorlijk gerustgesteld.
@wimutrecht: vooralsnog ben jij in dit lijntje de grootste azijnzeiker met je commentaar op mensen die serieuze vragen stellen. Sterkte met jezelf man!
@Trevor Philips: kijk anders eerst even op de site van Kytopia voordat je loopt te roeptoeteren over muzikale of andere creatieve evenementen. Ik zet de link hieronder. Niet schrikken jongen: er is geen ruk te beleven voor het publiek.
Dahaaag Trevor.
http://www.kytopia.com/events/
Beste wimutrecht,
Als je met ‘ze’ ook mij bedoelt: je zit er naast.
Hai Suzan. Ah, mevrouw is blijven hangen bij cd’s en websites. Dat had ik kunnen weten. Ken je facebook? Dit was 2 weken geleden: https://www.facebook.com/events/1798396453710191/
Blackout zit ook in Kytopia. Organiseren feesten in TivoliVredenburg en in het buitenland. Best tof. Checken hoor! https://www.facebook.com/blackoutmusicnl/?fref=ts
Dahag 🙂
Haha zo mooi die droevige types die altijd maar zeuren over subsidie en “hun” belastingcenten. Heerlijk heerlijk! Meer huilie huilie aub!!
@ Suzan
Kytopia heeft in de eerste plaats geen evenementen-/ publieks-fucntie, maar is een broedplaats voor muzikanten.
Daarnaast heeft het geen vergunning zoals Tivoli, één van de voornaamste redenen waarom Tivoli er weg moest, het gebouw voldoet niet aan eisen om publiek te ontvangen. Vandaar dat er bij het afscheid van John Coffey geen publiek op het balkon mocht en er een beperkte hoeveelheid mensen in de zaal aanwezig mocht zijn. Ook mag er in de late avond niks plaats vinden.
Kon ik dan toch daarbij, ondanks dat het doel niet is om publiek te ontvangen, zijn er regelmatig kleine optredens in Kytopia, zoals dus het afscheid van John Coffey, maar nog veel vaker activiteiten bij de culturele-zondagen, of andere sessies. Ook worden er vaak sessies opgenomen die daan weer via o.a. een youtube terug te kijken zijn.
Het is dus helemaal geen doel om publiek te ontvangen, maar een ontmoetingsplek voor muzikanten zodat ze elkaar kunnen beïnvloeden en helpen. Toch organiseert men zo nu en dan wat voor publiek daar. Een extra bonus dus!
Over de invulling van Kytopia onder een nieuwe pandeigenaar is nog helemaal niks bekend. Misschien wordt het gewoon een wat kleinschaligere muzikstudio, who knows?
@Trevor: jeetje facebook, ik maar denken dat dat voor schoolgaande jeugd is. Afijn, dat was me het avondje wel. Ik heb zelfs nog een evenement gevonden, ergens in september. Enorm goede score: 2 evenementen de afgelopen maanden.
Fijn om te weten dat m’n belastingcenten goed besteed worden.
Tivoli a/d Oudegracht zou een jazzclub moeten worden a la Bimhuis A’dam, niet de huidige maar die voor de verhuizing aan het IJ.
Cultuur is niet aan Suzan besteed, maar ze is wel altijd op tijd om kaartjes te kopen voor de Toppers…
koel, ga vanvond ff in Parijs checken. Los van wat Kytopia allemaal wel betekend, heeft Suzan gewoon een punt. Weinig te doen in Tivoli voor de niet-muzikanten. Zie het als opbouwende kritiek. Want is prachtig datr gemeente ruimte biedt aan |Kytopia
@ Suzan en Willem.
Lees de reacties van Marcel eens. Kytopia is niet bedoeld voor publiek en evenementen. Overigens laat de vergunning dat ook niet toe. Het is een broedplaats, een ontmoetingsruimte, studio en oefenruimte. Het is bedoeld als stimulans voor muzikanten. Hobbyisten en professionals. Zie het als bonus dat er regelmatig en er zijn er al tientallen geweest, pibliekstoegankelijke evenementen zijn. Overigens ontvangt kytopia geen subsidie. Zij fungeren als tijdelijk gebouwbeheerde namens de gemeente momenteel. Ook doordat er niemand anders met een beter tijdelijk bestemmingsplan kwam bij de gemeente. Succes erme verder.
Niet serieus reageren op van die Suzannen mensen. We kunnen smakelijk lachen om zulk onbenul, in de wetenschap dat zij met haar eigen zuurheid moet leven, een gruwelijke straf lijkt me zo.
Hoi,
Ik bekleed een ruimte in Kytopia en ben erg blij met deze ontwikkeling.
Niet alleen vanuit mijzelf maar des te meer voor het algehele belang van de stad Utrecht.
Mocht Suzanne geïnteresseerd zijn wil ik haar graag uitnodigen om bij ons een bakje koffie te doen en te ervaren wat er binnen de muren plaats vind.
Ik beloof een open houding en geen propaganda.
Groetjes
Ben