Een drukte van jewelste afgelopen vrijdagmiddag en –avond aan de Oudegracht ter hoogte van het partijkantoor van GroenLinks. De landelijke omroepen hoopten er het partijbestuur en Tofik Dibi aan te treffen. Er was die middag verwarring ontstaan over de kandidatuur van Dibi toen het tv-programma De Halve Maan van de NTR meldde dat Dibi zijn aanwezigheid in de uitzending had moeten afzeggen omdat hij met spoed naar Utrecht moest. Dibi zou niet langer kandidaat zijn voor het lijsttrekkerschap.
Volgens het partijbestuur is er echter niets misgegaan met Dibi en had die slechts een afspraak in Utrecht vanwege de sollicitatieprocedure. Later die avond werd dan ook bekend dat Dibi toch kandidaat-lijsttrekker wordt voor GroenLinks. Hij gaat de strijd aan met zijn fractievoorzitter Jolande Sap om het lijsttrekkerschap van de partij bij de verkiezingen op 12 september. Dat maakte het partijbestuur van GroenLinks vrijdagavond bekend. Daarmee komt een eind aan de geruchten van eerder op de dag dat Dibi niet mee zou mogen doen aan de interne verkiezing. Sap en Dibi zullen een aantal keren met elkaar in debat gaan in het land, het eerste debat is maandag in Amsterdam. De ledenraadpleging eindigt op 4 juni.
Het Landelijk Bureau van GroenLinks aan de Oudegracht ondersteunt de landelijke en lokale afdelingen en is verantwoordelijk voor alle verenigingszaken van GroenLinks. Het partijbestuur, gekozen door het ledencongres, is verantwoordelijk voor de organisatie van de partij en wordt daarbij ondersteund door het Landelijk Bureau. Het bureau telt zo’n veertig medewerkers, verdeeld over de afdelingen ‘Communicatie en Campagnes’, ‘Partij en Netwerk’ en ‘Bedrijfsvoering’.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.