Online petitie voor komst bibliotheek naar de Neude | De Utrechtse Internet Courant Online petitie voor komst bibliotheek naar de Neude | De Utrechtse Internet Courant

Online petitie voor komst bibliotheek naar de Neude

Online petitie voor komst bibliotheek naar de Neude
Voorstanders van de komst van de bibliotheek naar het postkantoor op de Neude zijn online een petitie gestart om de gemeenteraad te overtuigen. De makers van de petitie menen: “Dat de nieuwe Bibliotheek (met culturele functies) de beste optie is als herbestemming voor het oude Postkantoor op de Neude.” De petitie is op het moment 1957 keer ondertekend.

Voorstanders van de komst van de bibliotheek naar het postkantoor op de Neude zijn online een petitie gestart om de gemeenteraad te overtuigen. De makers van de petitie menen: “Dat de nieuwe Bibliotheek (met culturele functies) de beste optie is als herbestemming voor het oude Postkantoor op de Neude.” De petitie is op het moment 1957 keer ondertekend.

De petitie komt voort uit de BIEBopNEUDE actie. Een initiatief die de bibliotheek graag in het oude postkantoor ziet verschijnen. De speciale facebook-pagina heeft ondertussen 3151 likes.

De volgende redenen halen de petitie-starters aan:

– Het geeft de Utrechters het mooiste monument van de stad terug. Het oude Postkantoor krijgt als Bibliotheek (met evenementen- en ontmoetingsfunctie) zijn oude publieke functie terug. Ook de  kleinzoon van de architect Joseph Crouwel, Rob Crouwell geeft aan dat het gebouw ontworpen is (en mede gefinancierd is met publiek geld) voor een publieke functie.

– Het geeft Utrecht een Cultureel Hart. De culturele functie van het plein de Neude wordt versterkt. Er kan een symbiose ontstaan met festivals. Het geeft Utrecht een podium voor culturele evenementen, exposities en presentaties in het hart van de stad

– Utrecht zal (met behoud van de identiteit van het monument) met BIEBopNEUDE een van de mooiste bibliotheken ter wereld creëren. Dit zal toeristen, dagjesmensen en architectuurliefhebbers trekken uit binnen- en buitenland.

De maandelijkse huur zal niet hoger zijn dan in het nieuwbouwproject op het Smakkelaarsveld. Dit kan door de overeenkomst voor 40 jaar af te sluiten (zoals oorspronkelijk ook de bedoeling was voor Smakkelaarsveld) of door te investeren in een energiezuinige oplossingen of door minder meters te huren.

– Indien er gekozen wordt voor de andere optie, een 5-sterrenhotel in het oude postkantoor zal je nog meer horeca krijgen op de Neude, zal het gebouw niet openbaar zijn voor Utrechters en zal de gemeente problemen moeten oplossen op gebied van bereikbaarheid en parkeergelegenheid voor auto’s. Auto’s kunnen nergens op de Neude geparkeerd worden.

4 Reacties

Reageren
  1. Serena

    Eens!

  2. Rogier

    Misschien simpele opmerking maar wat gebeurt er dan met het gebouw waar de bieb nu in zit?
    Tijdelijke leegstand? (kosten?)
    Zalando werd over gesproken las ik ergens, maar wil je wel een commerciële winkel in zo’n mooi oud pand hebben?
    Het lijkt me logisch om ook eerste een goede en mooie bestemming te hebben (die betaalbaar is) voor het pand waar de bieb nu in zit. Het is anders het ene gat vullen terwijl er ergens anders een nieuw gat ontstaat.

  3. Bert

    Het idee roept ook vragen op. Waarom willen we de Bieb–, want:
    – het is kleiner dan gewenst
    – de huur is niet lager
    – het gebouw is qua energie een lek

    Geef mij maar de Bieb++

  4. ACTK

    @Rogier. De Bieb gaat sowieso verhuizen omdat het uit zijn jasje barst en het pand fors achterstallig onderhoud heeft. De verhuizing staat al 10 jaar op de rol. Dit is een ideale match. Het is zonde deze kans voorbij te laten gaan.
    @Bert: Lets face it: Bieb++ is een gepasseerd station.
    Het bibliotheek oppervlak is niet kleiner dan gewenst. Bij het Bieb++ concept waren functies voorzien die in het nieuwe plan niet terug komen. Daarom is de nieuwe oppervlakte voldoende.
    De huur is vergelijkbaar, maar kan nu worden vastgesteld. Bij het nieuw te ontwikkelen pand van rond 80 miljoen in het Bieb++ concept moesten we nog maar afwachten of dat bedrag niet overschreden zou worden. Vergelijk het nieuwe muziekcentrum.
    In de huidige staat is het gebouw inderdaad zo lek als een mandje als het op energieverbruik aankomt. De projectontwikkelaar heeft echter aangegeven hier fors in te willen investeren en het gebouw tot een showcase te willen maken waar ze goede sier mee willen maken. Als dit goed uitonderhandeld wordt is hier winst te behalen voor alle partijen.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).