Utrecht, Wageningen, Groningen en Tilburg mogen toch per 1 januari gaan experimenteren met regels in de bijstand. Dat heeft staatssecretaris Jetta Klijnsma laten weten in het Financiële Dagblad naar aanleiding van een open brief die de vier gemeenten vorige week stuurden.
In de uitgebreide brief van vorige week riepen de gemeente op om haast te maken met het experiment en niet nog langer te wachten dan 1 januari 2017. In het Financiele Dagblad van afgelopen vrijdag zegt Klijnsma nu: “Gemeenten krijgen toch de vrijheid om te experimenteren met een ‘regelluwe’ bijstand. Een deel van de bijstandsgerechtigden hoeft dan in elk geval tijdelijk niet meer te solliciteren en een re-integratietraject te volgen. Anderen mogen bijverdienen zonder dat hun loon wordt gekort op de uitkering.”
De gemeente ziet dit als een goede stap vooruit en is opgelucht dat het experiment toch per januari van start kan. Utrecht vindt dat vernieuwing van het complexe en bureaucratische systeem van de uitkering hard nodig is.
Wethouder Victor Everhardt (Werk en Inkomen) laat weten: “Wij willen onderzoeken hoe we tot eenvoudiger regels voor de bijstand kunnen komen, waarbij mensen wel gemotiveerd worden om hun eigen verantwoordelijkheid te nemen. Het gaat er om dat mensen zelf actie ondernemen, aan de slag gaan en weer meedoen in de maatschappij”.
Gekoppelde berichten
Open Brief gemeente Utrecht aan Klijnsma: Laat ons in 2017 experimenten met regels in de bijstand
Wethouder Victor Everhardt heeft samen met zijn collega’s uit Groningen, Wageningen en Tilburg een open…
6 Reacties
ReagerenVoor een bepaalde groep kan dit een uitkomst zijn, maar niet voor iedereen.
Tja, dit idee gaat weer fout aflopen, want wie beslist er in welke groep men terecht komt en aan de mensen overlaten die dan niet hoeven te solliciteren…Juist in die groep zullen vele foute types komen te zitten die het wel prettig vinden om te vangen en op hun zuignap te blijven zitten, wie controleert dat. Dit gaat de stad veel geld kosten. Met uitkeringsgelden moet je geen spelletjes spelen
Pas op Geenstijl, nu begin je genuanceerd te klinken..
Beste Paul Gr. Ik heb niet veel zicht op het project, maar volgens mij was het idee dat de groepen willekeurig verdeeld gaan worden. Anders kun je niet echt praten over een experiment.
On-topic: Erg goed experiment. Of de resultaten nou positief of negatief zijn: we leren er wat van. En aangezien uitkeringen een aanzienlijk kostenpost zijn, is het alleen maar goed dat we leren hoe we deze zo efficient, effectief en menselijk mogelijk kunnen inrichten.
Zitten op je reet op de bank terwijl je 25 euro overhoud in de maand. Dat gaan we fijn verbrassen.
Het verbaasd mij echt dat er mensen zijn die denken dat een bijstandsuitkering een vetpot is,ik ken mensen die inderdaad weinig overhouden van hun bijstand, en graag eruit zouden willen, maar ik ken er ook die het wel lekker vinden omdat ze genoeg bijverdienen, en die groep moet je juist aanpakken want dat zijn er nog genoeg.