Utrechters op weg naar Den Haag - Bruins Slot (CDA): ‘Alle kinderen moeten kunnen sporten’ | De Utrechtse Internet Courant Utrechters op weg naar Den Haag - Bruins Slot (CDA): ‘Alle kinderen moeten kunnen sporten’ | De Utrechtse Internet Courant

Utrechters op weg naar Den Haag – Bruins Slot (CDA): ‘Alle kinderen moeten kunnen sporten’

Utrechters op weg naar Den Haag – Bruins Slot (CDA): ‘Alle kinderen moeten kunnen sporten’
Veel grote partijen hebben een Utrechter op hun kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen. We vroegen acht van hen waarom ze de landelijke politiek in willen, wat ze van plan zijn en natuurlijk: wat Utrecht ervan gaat merken. In deze vierde aflevering Hanke Bruins Slot, nummer 9 op de lijst van het CDA.

Veel grote partijen hebben een Utrechter op hun kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen. We vroegen acht van hen waarom ze de landelijke politiek in willen, wat ze van plan zijn en natuurlijk: wat Utrecht ervan gaat merken. In deze vierde aflevering Hanke Bruins Slot, nummer 9 op de lijst van het CDA.

Paspoort

Naam: Hanke Bruins Slot

Leeftijd: 39

Studies: Officiersopleiding Artillerie aan de Koninklijke Militaire Academie; Staats- en bestuursrecht; Recht, bestuur en management

In Utrecht sinds: ruim 20 jaar

Ideaal: een beter Nederland dat we aan onze kinderen willen doorgeven

“Op mijn wetsvoorstel dat winstuitkeringen van zorgverzekeraars verbiedt,” antwoordt Hanke Bruins Slot duidelijk op de vraag waar ze het meest trots op is in haar zes jaar als Kamerlid.

Als militair heeft ze een tijd in Afghanistan gezeten, waar ze zich bezighield met de opbouw van Uruzgan. “Ik heb mogen bijdragen aan de veiligheid, ervoor gezorgd dat meisjes gewoon naar school konden gaan.” Het kabinet stopte echter met de missie en dat was voor Bruins Slot reden om de politiek in te gaan: “Ik was het er niet mee eens en wilde niet langer langs de zijlijn staan.”

De zorg voor de mensen in Uruzgan heeft plaatsgemaakt voor zorg in Nederland. “Nu kun je Nederland natuurlijk niet met Afghanistan vergelijken. Maar ook in Nederland zul je hard eraan moeten werken dat mensen gelijkwaardig behandeld worden, iedereen kan studeren en er is goede en betaalbare gezondheidszorg.”

Als Kamerlid zet ze zich hier ook met name voor in. Er moet volgens haar minder marktwerking zijn, meer handen aan het bed van ouderen, meer aandacht voor preventie en een fors lager eigen risico. En ze heeft hart voor sport. “Alle kinderen moeten kunnen sporten. Daarnaast moeten gemeenten samen met zorgverzekeraars en andere organisaties afspraken maken voor onder andere meer speel- en sportmogelijkheden in de buurt, zodat kinderen worden gestimuleerd om te bewegen.”

Een stem op Bruins Slot betekent voor Utrecht… “geen onnodige regels voor vrijwilligers en meer waardering voor hen, zodat bijvoorbeeld de vrijwillige brandweer in Zuilen, de voedselbanken in Utrecht en de historische vereniging in Vleuten beter hun vrijwilligerswerk kunnen doen.”

Gekoppelde berichten

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).