A12 opnieuw negen dagen dicht tussen Veenendaal en Utrecht A12 opnieuw negen dagen dicht tussen Veenendaal en Utrecht

A12 opnieuw negen dagen dicht tussen Veenendaal en Utrecht

A12 opnieuw negen dagen dicht tussen Veenendaal en Utrecht
Foto: Rijkswaterstaat
Vanaf 22 augustus is de A12 van Veenendaal in de richting van Utrecht opnieuw negen dagen en nachten dicht. Rijkswaterstaat meldt dat weggebruikers rekening moeten houden met omleidingen en een extra reistijd die kan oplopen tot een uur.

Vanaf 22 augustus is de A12 van Veenendaal in de richting van Utrecht opnieuw negen dagen en nachten dicht. Rijkswaterstaat meldt dat weggebruikers rekening moeten houden met omleidingen en een extra reistijd die kan oplopen tot een uur.

Het onderhoud is volgens Rijkswaterstaat nodig omdat het asfalt het einde van zijn levensduur bereikt. Over een lengte van 30 kilometer wordt het asfalt daarom vervangen door stiller asfalt. Daarnaast worden er allerlei andere onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd.

De werkzaamheden vinden plaats tussen knooppunt Manderbroek en knooppunt Lunetten. De weg is hier afgesloten vanaf vrijdagavond 22 augustus om 20.00 uur tot maandagochtend 1 september 5.00 uur.

Waarom nog een keer negen dagen?

Eerder dit jaar, in mei, was de A12 ook al een keer negen dagen dicht. Toen verving Rijkswaterstaat het asfalt tussen Maarn en knooppunt Lunetten. Op het stuk van Veenendaal tot Maarn werd onderhoud gepleegd aan de verkeersborden, de verlichting, het groen en de vangrails. Ook werd graffiti verwijderd en de belijning opnieuw aangebracht.

Bij de komende afsluiting worden de werkzaamheden omgedraaid: Tussen Veenendaal en Maarn wordt het asfalt vervangen en tussen Maarn en knooppunt Lunetten worden de andere onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd. Rijkswaterstaat meldt dat de werkzaamheden niet tegelijkertijd kunnen worden gedaan, omdat de rijbaan over de volle breedte opnieuw geasfalteerd wordt.

Nog meer werkzaamheden op komst

Overigens meldt de wegbeheerder dat er nog meer werkzaamheden aan zitten te komen. Ook in de andere rijrichting moet onderhoud worden gedaan. Het is nog niet bekend wanneer dit gaat plaatsvinden.

Werk thuis of neem de fiets of de trein

Rijkswaterstaat roept weggebruikers op thuis te werken als het kan of de fiets of de trein te kiezen. Mensen die toch de weg op moeten, wordt aangeraden buiten de spits te reizen en de officiële omleidingsroutes te volgen.

Gekoppelde berichten

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).