Op bezoek bij: Miss Behave, kapperszaak met doodskist in de hal | De Utrechtse Internet Courant Op bezoek bij: Miss Behave, kapperszaak met doodskist in de hal | De Utrechtse Internet Courant

Op bezoek bij: Miss Behave, kapperszaak met doodskist in de hal

Op bezoek bij: Miss Behave, kapperszaak met doodskist in de hal
De stad zit vol bijzondere winkels met een interessant verhaal, DUIC gaat op pad om deze verhalen op te sporen. Judith Kox gaat deze week op bezoek bij Femke de Geus (35), eigenaar van kapperszaak Miss Behave.

De stad zit vol bijzondere winkels met een interessant verhaal, DUIC gaat op pad om deze verhalen op te sporen. Judith Kox gaat deze week op bezoek bij Femke de Geus (35), eigenaar van kapperszaak Miss Behave.

Als je Miss Behave binnenloopt zie je direct dat het er anders uit ziet dan in een doorsnee kapperszaak. Opgezette dieren, een grammofoon, het bovenstel van een rouwwagen aan het plafond en er staat een doodskist in de hal. “De doodkist was een cadeau van een vriend van me toen ik mijn zaak opende, het is een oud decorstuk. Ik hou wel van die Edgar Allan Poe stijl en dat is een beetje doorgeslagen, maar het ziet er nog lang niet uit zoals ik zou willen.”

Femke de Geus begon 4,5 halve maand geleden haar eigen kapperszaak op de Korte Smeestraat in Utrecht. “Tabu, de zaak waar ik eerst werkte ging failliet en terug verhuizen naar Losjes,de kapper waar ik daarvoor werkte voelde als een stap terug. Ik wilde mijn horizon verbreden en toen ging alles opeens heel snel, binnen een maand was alles geregeld. Het is wel wennen, ik heb niemand meer om de klusjes mee te verdelen, je moet echt alles zelf doen.”

Persoonlijke touch

“Ik ben kapper geworden omdat ik iets creatiefs wilde gaan doen, maar wel veel met mensen in aanraking wilde komen.” Niet alleen het interieur van de winkel is anders dan normaal, ook de werkwijze verschilt. “Als je mijn zaak uitloopt moet je natuurlijk tevreden zijn over je (nieuwe) kapsel, maar daarnaast wil ik ook dat de klant een leuke middag heeft gehad. Ik begin afspraken altijd met een gesprek om de persoon beter te leren kennen en om er achter te komen waar iemand naar op zoek is qua kapsel. Daar horen in de ochtend koffie en koekjes bij, later in de middag zijn dat een alcoholische versnapering en olijven.”

Hoewel het uiterlijk van de zaak vrij heftig is, kan je bij Miss Behave ook terecht voor een ‘normaal’ kapsel. “Ik heb geen specialisme, dan ga je jezelf beperken. Natuurlijk vind ik het leuk om mensen te verrassen met iets wat ze zelf niet hadden bedacht, maar het is geen vereiste dat je hier me pastelkleurig haar de deur uit gaat.”

Toekomstdroom

Personeel aannemen wil Femke niet. “Ik wil geen mensen hoeven te enthousiasmeren of iets dergelijks, mensen moeten een passie hebben voor het vak. Misschien dat ik op een gegeven moment wel een stoel ga verhuren aan iemand, een barbier bijvoorbeeld, dat lijkt me een leuke toevoeging. Maar een leuke kapper is ook welkom.”

Naast het vak van kapper zijn er ook nog andere dromen. “Styling vind ik ook enorm leuk, niet alleen het haar, maar een heel typetje neer kunnen zetten inclusief kleding en make-up. Ik heb nog niet veel ervaring met make-up, dus daar wil ik me nog op gaan focussen.” Dat is allemaal nog toekomstmuziek, nu is Femke nog gelukkig met haar eigen kapperszaak in de Korte Smeestraat.

Miss Behave 02 Miss Behave 01 Miss Behave 05

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).