Pand van Woortman aan Neude in Utrecht op Funda: van drogisterij naar horeca? Pand van Woortman aan Neude in Utrecht op Funda: van drogisterij naar horeca?

Pand van Woortman aan Neude in Utrecht op Funda: van drogisterij naar horeca?

Pand van Woortman aan Neude in Utrecht op Funda: van drogisterij naar horeca?
Het pand aan de Neude in Utrecht, waar drogisterij Woortman 174 jaar gevestigd was, staat op Funda. In de omschrijving staat dat de huidige bestemming detailhandel en publieke dienstverlening is, maar ook dat er waarschijnlijk eenvoudig een horecabestemming voor te verkrijgen is.

Het pand aan de Neude in Utrecht, waar drogisterij Woortman 174 jaar gevestigd was, staat op Funda. In de omschrijving staat dat de huidige bestemming detailhandel en publieke dienstverlening is, maar ook dat er waarschijnlijk eenvoudig een horecabestemming voor te verkrijgen is.

In februari van dit jaar werd bekend dat drogisterij Woortman na 174 jaar de deuren gaat sluiten. Eigenaar Hans Rijkhof (86) werd door ziekte gedwongen te stoppen. Een opvolger was er niet. Het interieur van het pand is bestempeld als gemeentelijk monument en de nieuwe eigenaar moet dit dan ook grotendeels intact laten.

“Na 174 jaar neemt Utrecht afscheid van drogisterij Woortman op de Neude 3. Wat ervoor in de plaats komt? De levenselixers van jullie nieuwe horecazaak”, is te lezen in de advertentie. “Dit gemeentelijk monument heeft een rijke historie en straalt dat ook uit: hoge plafonds, een ruime kelder en een elegante voorgevel die direct in het oog springt. […] Op de begane grond bevindt zich momenteel een karaktervolle winkelruimte, maar de mogelijkheden zijn breed. Van een koffietentje tot aan een plek voor een heerlijke borrel, hier kan het.”

Horeca

Verder is te lezen dat onder de huidige bestemming detailhandel of publieksgerichte dienstverlening is toegestaan. “Alhoewel de huidige bestemming geen horeca toelaat, valt mede aan de hand van het huidige ontwikkelingskader horeca 2018 van de gemeente Utrecht te verwachten dat er een horecabestemming valt te verkrijgen in de categorie D2/D3 (lunchroom), D1 (restaurant) of B (café).”

De totale oppervlakte van het pand is 225 vierkante meter. De huur bedraagt 85.000 euro per jaar.

Gekoppelde berichten

45 Reacties

Reageren
  1. Baliekluiver

    Het is goed dat Woortman verdwijnt, de binnenstad staat tenslotte al overvol met deskundige drogisten. Waar we echt behoefte aan hebben is een D2/D3 lunchroom, een D1 restaurant of een B café, zeker op de Neude. Ik hoop dat de vergunningsambtenaren niet vergeten om er een XXL terrasvergunning bij te doen, anders wordt het daar maar een saaie boel!

  2. Wim

    Tsja. Het bericht dat je wist dat zou komen. Horeca 😏

  3. Helene van Hoorn

    Jammer!Het was een zaak waar je alles k9n krijgen!Jammer!Ik wens de mensen die daar werkten alle sterkte toe.Desk7ndigheid is op dat vlak weg.heeeeel Jammer!

  4. Ron

    Beste gemeente let zeer goed op wat een aannemer met dat interieur doet. Al vaker zijn historische interieurs op dag 1 gesloopt, waarna ‘oepsie dat wisten we niet’ werd geroepen door de opdrachtgever die enkel in geld dacht. Historische interieurs staan vaak 1 extra tafeltje in de weg en gaan dus ten koste van de omzet van een cafe of restaurant. Horeca die vaak een half jaar later alweer failliet is, maar dan is het historische interieur ook verdwenen.

  5. Ramon

    Baliekluiver en Wim

    De reacties die je wist dat ze gingen komen.

    Jullie hebben dan vast wel een idee over de invulling als het geen horeca wordt?
    Welke winkel, organisatie kan op deze plek overleven.
    Waarschijnlijk zien jullie liever dat het 15 jaar leeg staat….

    De Neude is een echt horeca plein , een mooi Grand Cafe kan prima op die plek , zeker met dat interieur

  6. thomasje

    Aan horeca is nog voldoende behoefte in een uitdijende stad.
    Maar iedereen met een ander plan, die daarmee naast salaris en ondernemingskosten 85.000 euro per jaar kan aftikken, is ook meer dan welkom. Dus Baliekluiver, het zou je sieren als je het goede voorbeeld geeft.

  7. Hooghoudt

    Voordat iedereen gaat reageren wat voor een schande het is dat Woortman weg is en er horeca komt. Als iedereen er wat vaker had gekocht, hadden ze de nieuwe huur wel kunnen betalen.

    En wees blij dat de horeca gecentreerd wordt op een plek. Dan heb je er niet overal last van.

  8. Eemke

    Ik kan het nergens vinden op Funda..

  9. Horeca

    Huh, @ Hooghoudt: horeca gecentreerd op één plek. Met die ene plek bedoel je dan ‘overal’.

  10. Len

    Coffeeshop, perfecte locatie en interieur

  11. Ron

    Voor de nieuwsgierigen : hier is de link naar Funda for Business : https://www.fundainbusiness.nl/horeca/utrecht/object-43010881-neude-3/

  12. Niels Bokhove

    Inderdaad een groot verlies voor Utrecht, zeker als het interieur aangetast wordt! Maar wat ik niet begrijp: als het te koop staat, hoe kan er dan over huur gesproken worden? Ervan uitgaande dat Hans Rijkhof eigenaar van het pand is.

  13. Baliekluiver

    @ Ron: maak je geen zorgen.
    Horecaondernemers zijn zeer zorgvuldige mensen die hun werkzaamheden altijd voorzichtig en met veel respect voor hun omgeving zullen uitvoeren.
    Daar komt bij dat de Gemeente Utrecht bekend staat om haar strenge controle en nauwgezette handhaving van alle wet- en regelgeving.
    Dus ook na de in die branche gebruikelijke faillissementen en opeenvolgende ‘concept’verbouwingen zal dit gemeentelijke monument nog steeds onaangetast zijn, daar twijfel ik niet aan!

  14. buurtbewoner

    https://www.fundainbusiness.nl/horeca/utrecht/object-43010881-neude-3/

  15. Daan

    @Hooghoudt

    Ik kwam er regelmatig, maar aan de klandizie heeft het sowieso niet gelegen. Op RTVUtrecht stond een paar dagen geleden een inzichtgevend stuk over hoe deze huur zo belachelijk hoog heeft kunnen worden. Het pand is vijf jaar geleden (als onderdeel van een groter pakket aan panden) in handen gekomen van een niet te traceren eigenaar die verscholen gaat in een web van bv’s en financiele holdings.

    Iemand die er stinkend rijk van wordt, dus. En niks om het pand geeft. En ook niks geeft om de Utrechters, die maar lijdzaam moeten toezien hoe de stad wordt uitverkocht aan bv’s die steeds verder van ons af staan. De steeds buitensporiger winsten vloeien de stad uit en vervolgens ook hup, het land uit. Naar belastingparadijzen. Met een beetje pech niet alleen de winsten van de verhuurder, maar tzt ook van de horeca, mocht het pand niet in handen van een lokale ondernemer komen maar van een of andere internationale keten.

  16. Eric

    @Eemke: https://www.fundainbusiness.nl/horeca/utrecht/object-43010881-neude-3/

  17. Eric

    @Eemke https://www.fundainbusiness.nl/horeca/utrecht/object-43010881-neude-3/

  18. George Knight

    @Eemke
    https://www.fundainbusiness.nl/horeca/utrecht/object-43010881-neude-3/

  19. Karoline

    @eemke u kunt het pand op fundainbusiness.nl vinden.

    Deze bestemming zat eraan te komen. Niets mis mee, als het karakter inderdaad maar behouden blijft.

  20. Eline

    https://vdweerd.nl/aanbod/de-nieuwe-trekpleister-op-de-neude Gezien de afmetingen denk ik dat het een afhaalformulemet beperkte zitplaatsen gaat worden.

  21. Binnenstadbewoner

    @ hooghoudt: volledig mee eens. Wel klagen, maar alles bij de concurrent kopen. Zo zijn zowat alle zelfstandig groenteboeren, slagers, bakkers, melkboeren etc. verdwenen. De achilleshiel van kleine middenstanders die het moeilijk hebben .

    Hopelijk dat de nieuwe horeca uitbater de historie van het interieur en pand nog kan behouden. Dit geeft extra steer aan horeca.

  22. Herman

    Gelukkig weer eens wat anders dan een subsidieslurpende inclusieve laagdrempelige culturele hotspot.

  23. FB59

    @Eemke: funda business wel 😉

  24. Volgende

    De volgende ‘vreetschuur’ dan wel ‘zuiptent’ dient zich vast aan. Lekker zo’ n ‘horecaplein’ met ook nog eens al die fietsen voor de deur. Sfeervol! 🙁

  25. Emile

    @Eemke
    https://www.fundainbusiness.nl/horeca/utrecht/object-43010881-neude-3/#foto-27

  26. BdV

    @Eemke – Ik zat ook al te kijken, maar nee, niks te zien.

  27. Willem

    Uiteindelijk Wordt Alles Horeca (UWAH)!

  28. Wil

    Aangezien alle horeca elke avond tjokvol zit is meer horeca welkom. De mensen willen gewoon lekker uit eten en buitenshuis bier drinken. Het geld klotst tegen de plinten. Derhalve: meer horeca welkom!!

  29. Pee

    ” Het interieur van het pand is bestempeld als gemeentelijk monument en de nieuwe eigenaar moet dit dan ook grotendeels intact laten. ”
    Als er horeca in mag wat eigenlijk niet de bedoeling is/was, zeg dan ook maar gedag tegen het interieur.
    @Hooghoudt
    De man moest stoppen door zijn gezondheid en niet omdat hij de huur niet kon betalen.

  30. Els

    Meer fietsen zal wel meevallen. Meesten staan in Neude of stadhuisstalling. Meer horeca hoeft van mij ook niet

  31. thomasje

    O de opstal is uit 1250 zie ik. (dank Eline) . Dus het is maar relatief kort een drogisterij geweest. Op naar een volgende bestemming dus.

  32. Gr.R.

    Poeh, daar moet van binnen nog best wat aan gebeuren. Daar stap je niet zo in.

  33. Sjoerd

    Dat er niemand wat te zeggen heeft over de verloedering van het pand. Buiten de entreeruimte valt de boel van ellende uit elkaar. Dat niemand ooit een fatsoenlijke toiletruimte voor het personeel heeft gefaciliteerd. Ik zie niet veel andere opties dan horeca, met een goede architect, die wat van de oude details kan redden. Want verder is er voor weinig bedrijven wat te halen voor 7083 euro per maand huur. Schandalig onderhouden dat historische pand!

  34. BdV

    @Emile, Ron, buurtbewoner Eric, George – Dank voor de link. Fantastisch die foto’s, zowel van de bekende als de onbekende ruimtes van het pand. Zal voor de nieuwe uitbater best een uitdaging worden.

  35. buurtbewoner

    wat een gezeik geen horeca, ik denk gezien de locatie dat horeca de enige manier is om die huur te kunnen betalen

  36. Jeroen

    Ik neem aan dat de mensen die hier lopen te zeiken in de rij stonden om de drogisterij over te nemen. Want hij verdwijnt vooral omdat de beste zieke man geen opvolging kon vinden. Kun je de gemeente of de horeca niet de schuld van geven.

  37. Daan

    Kijk kijk, Sjoerd maakt de geesten alvast rijp voor het legitimeren van een ingrijpende verandering van het pand. Treffend.

  38. Tinus van Leemput

    Gemeente die streng toezicht houdt op monumenten met originele interieurs? Herberg de Klop staat al 20 jaar te verpauperen, zelfs krakers durven er niet in.Restauratie ho maar…
    Dus de angst dat het interieur van de drogist verdwijnt is reëel.

  39. John

    Zulke huur valt alleen op te brengen met horeca. Dat is op zich niet erg, want De Neude is ons Rembrandsplein.
    Ik hoop dat er geen platte vreselijke junk food keten in komt zoals McDonald’s, KFC, maar bijvoorbeeld een exclusive koffie of whisky zaak.

  40. Katja

    Ik hoorde al in februari dat er horeca in zou komen, ondaks dat er géén horecabestemming op dat pand rust.
    Maar ja, Utrecht hè…we komen om in horeca.
    Uit de Volkskrant van 18 augustus : “Hippe cafés, het gentrificerende Utrecht komt er tegenwoordig in om”.

  41. Botervlieg

    Kapitalisme pur sang; leegzuigen! tot de laatste druppel!

  42. M

    Vreselijk als hier weer horeca komt. Zo jammer dat al het mooie verdwijnt waardoor Utrecht zijn eigenheid verliest met de mooie panden die het ooit had en een horecastad wordt met alleen maar etende mensen en veel rotzooi en waar er al twaalf van in het dozijn zijn. Heeft niets meer met het historisch mooie Utrecht te maken.

  43. Katja

    Er moet door de gemeente een vergunningsaanvraag gepubliceerd worden omdat het een aanvraag is voor verandering bestemming, waarop een zienswijze, dan wel een bezwaarschrift kan worden ingediend. Dat heb ik nog niet gezien. Tot dan mag er nog niks gebeuren.

  44. Mariangela De Lorenzo

    Dit verhaal klopt niet. Ik kom mijn hele leven al bij Woortman (geboren in de zakkendragerssteeg) en kwam niet alleen voor mijn benodigdheden maar vond bij Hans ook altijd een luisterend oor, een goede oplossing voor fysieke of huishoudelijke problemen en een groep Utrechters die veel andere culturele of maatschappelijke plekken niet wisten of wilden vinden.

    Ik weet dat Hans het graag wilde overdragen aan Fred (Frederieke), zijn mededrogist bij Woortman. Hij wilde inderdaad een stap terugnemen, maar vond het voortbestaan erg belangrijk. Samen konden ze echter niet de huur(sverhoging) dragen en is er gezocht naar allerlei manieren om de zaak alsnog voort te zetten.

    Zo is Hans druk in de weer geweest met allerlei betrokken Utrechters en instanties om niet alleen de inhoud van de zaak maar ook het cultureel erfgoed te behouden. Zelf heb ik in overleg met meerdere gemeenteraadsleden gezocht naar opties zoals een leefbaarheidssubsidie aangezien Woortman een belangrijke plek in de buurt was die mensen laagdrempelig de mogelijkheid gaf voor een dagelijks praatje. In Amsterdam heten deze plekken Commerciele attenteplekken. Veel van deze plekken verdwijnen terwijl dit goed tegen eenzaamheid is. Hierover is de gemeente Utrecht geïnformeerd om te onderzoeken of een eenzaamheidssubsidie misschien de huur van deze plek kon dichten. Er wordt tenslotte jaarlijks heel veel gemeentelijk geld vrij gemaakt voor ontmoetingsplekken en initiatieven voor sociale cohesie. Dus waarom iets nieuws starten als je iets goed werkends hebt? Helaas is dit niet door de gemeente op gepakt en/of niet de moeite waard gebleken om te onderzoeken.

  45. Daan

    Bedankt Mariangela de Lorenzo voor deze aanvullende informatie. Wat zonde dat je idee niet is opgepakt. Al kan ik ergens ook wel begrijpen dat de gemeente geen geld gaat storten op de rekening van een schimmige huisjesmelkers-bv-constructie.

    Eigenlijk zou de politiek moeten kunnen voorkomen dat zulke spelers überhaupt panden in handen kunnen krijgen, maar dat is is helaas wensdenken. Een maximale huurprijs en een verbod op buitensporige huurverhogingen zou al een hele stap in de goede richting zijn. De vastgoedsector is helaas volledig ontspoord.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).