Foto’s: kunstwerk Zeelandschap arriveert op nieuwe plek in Utrecht Foto’s: kunstwerk Zeelandschap arriveert op nieuwe plek in Utrecht

Foto’s: kunstwerk Zeelandschap arriveert op nieuwe plek in Utrecht

Foto’s: kunstwerk Zeelandschap arriveert op nieuwe plek in Utrecht
Na 1,5 jaar in de opslag keert kunstwerk Zeelandschap weer terug in de publieke ruimte in Utrecht. De plaatsing van de zware elementen is donderdag begonnen op bedrijventerrein Papendorp.

Na 1,5 jaar in de opslag keert kunstwerk Zeelandschap weer terug in de publieke ruimte in Utrecht. De plaatsing van de zware elementen is donderdag begonnen op bedrijventerrein Papendorp.

Het 35.000 kilo zware kunstwerk stond sinds de jaren ’80 op het Smakkelaarsveld, maar moest eind 2023 worden weggehaald vanwege nieuwbouw op die plek. Er kwamen meerdere mogelijke nieuwe locaties voorbij, maar die vielen om verschillende redenen af. Daarom verdween het kunstwerk in de opslag. Ondertussen werd er wel doorgezocht naar een nieuwe plek, en die werd gevonden.

Donderdag is de gemeente Utrecht begonnen met het plaatsen van het kunstwerk, dat uit meerdere elementen bestaat, in Papendorp. Eén onderdeel – het zogenoemde kadereliëf – wordt in het najaar opnieuw gemaakt, omdat verhuizen niet mogelijk bleek.

Tekst gaat verder onder afbeelding

Een van de grootste keramische kunstwerken van Nederland

Zeelandschap – oorspronkelijk De Elementen genoemd – werd begin jaren ‘80 ontworpen door David van de Kop. Hij wilde met het kunstwerk een plek in de stad creëren waar men zich kan terugtrekken en zich kan realiseren dat er meer bestaat dan de economische ruimte van de binnenstad.

De vier abstracte, gemetselde en geglazuurde keramische sculpturen in blauw, terracotta, geel en wit doen denken aan vormen uit de natuur en het Zeeuwse landschap. Het is een van de grootste keramische kunstwerken in Nederland. Het kunstwerk kreeg als naam ‘De Elementen’, maar werd in de volksmond al snel bekend als het Zeelandschap.

Gekoppelde berichten

13 Reacties

Reageren
  1. Don

    Hoop dat er voldoende parkeerplaatsen zijn zal wel storm lopen met kunstliefhebbers net zoals op het Smakkelaarsveld.

  2. BramD

    toch eigenlijk wel schandalig…

  3. Nina

    Liever een paar parkeerplaatsen voor de hardwerkende inwoners en het geld dat overblijft naar mensen die kiespijn hebben, omdat ze de tandarts niet kunnen betalen.

  4. Koel Hoofd

    ‘t zeelandschap in een bosje?

    Had het dan op Neude neergezet, was meer in de geest van de maker geweest:
    “een plek in de stad creëren waar men zich kan terugtrekken en zich kan realiseren dat er meer bestaat dan de economische pretpark ruimte van de bakfietsenclave binnenstad.”

  5. René

    ‘….. dat er meer bestaat dan de economische ruimte van de binnenstad.’ En dat staat nu in Papendorp. Weg betekenis.

  6. Grinnik

    Lekker Don, bedankt voor een luide grinnik!

  7. Herman

    Gat is niet diep genoeg, de nog steekt nog boven maaiveld uit

  8. mees kees

    Kan er ook iemand (of DUIC zelf) vertellen waar precies in Papendorp?

  9. PeterDa

    Erg fijn dat dit kunstwerk weer tot zijn recht zal komen. Ik vind het erg jammer dat mensen die een kunstvoorwerp zoals deze niet mooi vinden, denken dat dat betekent dat het niet waardevol is. Er wordt niet per kunstvoorwerk gestemd over of het mooi of lelijk is – wel of niet moet worden vernietigd. Ik vind voetbal een oninteressante tijdverspilling, maar begrijp wel dat vele mensen het leuk vinden – ik gun het ze van harte.

  10. Balthasar

    wat n geldverspilling en dat voor dat Vandekop-gedrocht

  11. Bertus Bruislijm

    Gelukkig is hier wel geld voor. Die Demka brug moet nog maa ff wachten.
    Blij dat het bestuur zijn prioriteiten goed opo orde heeft.

  12. GekkeHansie

    Don, Bram en Nina: keurig samengevat!

    en voor de rest van de bevolking slechts een waarschuwing: Utrecht ontwaakt aub, de volgende stemronde komt er aan !!!

  13. Monique

    @ Mees Kees: in het park tegenover de ingang van de Domus Medica (Mercatorlaan 1200)

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).